Izvor: RTS, 12.Nov.2009, 20:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Premijer liga ne želi Seltik i Rendžers
Engleska fudbalska Premijer liga je ponovo odbila predlog da se škotski klubovi Seltik i Rendžers uključe u to takmičenje.
Zahtev da se Seltik i Rendžers uključe u takmičenje u Premijer ligi podneo je predsednik Boltona Fil Gerets, a čelnici elitnog engleskog takmičenja poručili su da takav predlog nije "ni poželjan ni izvodljiv".
Seltik i Rendžers dominiraju škotskim fudbalom još od 1892. godine, a nijedan drugi klub osim Aberdina 1985. godine, nije osvojio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šampionsku titulu u Škotskoj.
Ovakvu odluku pozdravila je Premijer liga Škotske (SPL).
"Rendžers i Seltik su najbolja imovina naše lige i važan deo škotskog fudbala. Oba kluba će nastaviti da pružaju značajan doprinos razvoju SPL", navodi se u saopštenju.
"Liga je dobila novog predsednika i novog izvršnog direktora i to je veoma značajno kako bismo nastavili da jačamo Premijer ligu Škotske", dodaje se.
-
Premijer liga ne želi Seltik i Rendžers
Izvor: Beta, 12.Nov.2009
LONDON, 12. novembra 2009. (Beta-AP) - Engleska fudbalska Premijer liga u četvrtak je ponovo odbila predlog da se škotski klubovi Seltik i Rendžers uključe u to takmičenje...Zahtev da se Seltik i Rendžers uključe u takmičenje u Premijer ligi podneo je predsednik Boltona Fil Gerets, a čelnici...







