Premijer liga ne želi Seltik i Rendžers

Izvor: RTS, 12.Nov.2009, 20:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer liga ne želi Seltik i Rendžers

Engleska fudbalska Premijer liga je ponovo odbila predlog da se škotski klubovi Seltik i Rendžers uključe u to takmičenje.

Zahtev da se Seltik i Rendžers uključe u takmičenje u Premijer ligi podneo je predsednik Boltona Fil Gerets, a čelnici elitnog engleskog takmičenja poručili su da takav predlog nije "ni poželjan ni izvodljiv".

Seltik i Rendžers dominiraju škotskim fudbalom još od 1892. godine, a nijedan drugi klub osim Aberdina 1985. godine, nije osvojio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šampionsku titulu u Škotskoj.

Ovakvu odluku pozdravila je Premijer liga Škotske (SPL).

"Rendžers i Seltik su najbolja imovina naše lige i važan deo škotskog fudbala. Oba kluba će nastaviti da pružaju značajan doprinos razvoju SPL", navodi se u saopštenju.

"Liga je dobila novog predsednika i novog izvršnog direktora i to je veoma značajno kako bismo nastavili da jačamo Premijer ligu Škotske", dodaje se.

-

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Premijer liga ne želi Seltik i Rendžers

Izvor: Beta, 12.Nov.2009

LONDON, 12. novembra 2009. (Beta-AP) - Engleska fudbalska Premijer liga u četvrtak je ponovo odbila predlog da se škotski klubovi Seltik i Rendžers uključe u to takmičenje...Zahtev da se Seltik i Rendžers uključe u takmičenje u Premijer ligi podneo je predsednik Boltona Fil Gerets, a čelnici...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.