Izvor: B92, 26.Nov.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poštarke debituju u Mursiji
Poštar 064, šampion Srbije, debitovaće u Indesit ligi šampiona u četvrtak, 29. novembra u Mursiji, protiv Grupo 2002 Mursije. Tim povodom u beogradskom "Sport-kafeu" održana je konferencija za novinare, kojoj je prisustvovao kompletan tim Poštara 064.
„Igranje u Indesit ligi šampiona je stvar prestiža u Evropi. Uspeli smo u namerama, ali veliku zahvalnost dugujemo Odbojkaškom savezu Srbije i Telekomu Srbija, generalnom sponzoru Poštara 064. Želja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nam je da dvorana Sport eko bude puna na svim utakmicama jer u Beograd dolaze ekipe koje su među najboljima u Evropi", istakla je Biljana Metlaš, organizacioni direktor Poštara 064.
„Svrstani smo u najtežu grupu, ali nastupaćemo bez ikakvih opterećenja. Želja nam je da se prikažemo u što boljem svetlu i da publici i u Evropi, a pogotovo našim navijačima, pokažemo da umemo da igramo i protiv najboljih. Imamo mladu ekipu, a igraćemo protiv ekipa koje pretenduju na najviši plasman u elitnom Evropskom klupskom takmičenju. Debitanti smo i ne gajimo iluzije da možemo da razmišljamo o rezultatskom uspehu. Cilj nam je da steknemo iskustvo i da omogućimo publici da u Beogradu vidi najbolje evropske klubove, kao što su Peruđa, Mursija i Ezačibaši", naglasio je Darko Zakoč, trener Poštara 064.
„Idemo hladne glave u svaki od duela u Indesit ligi šampiona. Mislim da možemo mnogo da dobijemo jer ne osećamo pritisak kao u domaćem šampionatu. Takođe, možemo mnogo da napredujemo, što i jeste jedan od ciljeva", precizirala je Amadea Duraković, primačica Poštara 064.
Utakmica 1. kola D grupe protiv Grupo 2002 Mursija odigraće se u Španiji, u četvrtak, 29. novembra od 20.30 časova. Prvi meč na domaćem terenu Poštar 064 odigraće u sredu, 5. decembra od 18 časova protiv Peruđe u dvorani Sport eko.










