Poraz Liverpula, nula Arsenala

Izvor: B92, Beta, 28.Feb.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poraz Liverpula, 'nula' Arsenala

U tri utakmice Premijer lige koje su odigrane u subotu popodne do pobeda su došli Midlsbro i Čelsi, a Arsenal i Fulam su igrali bez golova.

Midlsbro je iznenadio Liverpul (2:0) koji ni nakon šeste utakmice nije slavio na Riversajdu. Čelsi je u 90. minutu došao do tri boda protiv Vigana (2:1), dok Arsenal nije uspeo da savlada ni Fulam (0:0). Čelsi se sada izjednačio sa Liverpulom na drugoj poziciji sa 55 poena dok će Aston Vila na poziciji koja vodi u LŠ u nedelju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imati priliku da pobegne Arsenalu na osam poena.

Midlsbro je poveo protiv Redsa u 31. minutu kada je Čavi Avonso savladao svog golmana. Stjuart Dauning je izveo korner, Škrtel je promašio loptu koju je pokušao da izbaci glavom, a ona je okrznula španskog reprezentativca i završila iz Rejne. To je bio prvi ligaški pogodak Boroa nakon 10. januara.

Pola sata kasnije domaćini dolaze do drugog pogotka. O’Nil i Alidair su sjajno odigrali na desnoj strani, Francuz je dodao loptu do Tunkaja koji je doneo veliku prednost Midlsbrou.

Liverpul tako nije uspeo da iskoristi pauzu Mančester Junajteda u ovom kolu pa su, umesto da se približe šampionu na tabeli, ugrozili i drugu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona sledeće sezone.

Poraz Liverpula iskoristio je Čelsi koji je tek u nadoknadi vremena došao do pobede nad Viganom. Londonski tim je poveo golom Džona Terija u 25. minutu kada je kapiten Čelsija odlično reagovao na centaršut Lamparda i odbijene lopte volej udarcem savladao Krisa Kirklenda.

Međutim, osam minuta pre kraja odbrana Čelsija je zaboravila na Olivije Kapoa koji je ubacio loptu u meežu Čeha nakon centaršuta Mejnora Figeroe. Ipak, „plavci" dolaze do tri velika poena golom Frenka Lamparda koji je postigao gol nakon centaršuta Mihaela Balaka koji je loptu ubacio sa centra terena ’Stemford Bridža’.

Arsenal je u utorak u Ligi šampiona savladao Romu na ’Emirejtsima’ 1:0 ali u Premijer ligi ponovo nisu uspeli da postignu gol i pobede protivnika. Bodove iz severnog Londona ovaj put je odneo gradski rival Fulam. Arsenalu je ovo bio peti uzastopni remi u prvenstvu, a četvrta utakmica na kojoj su igrali 0:0.

U nedelju se igraju preostale četiri utakmice, dok su mečevi Mančester Junajted – Portsmut i Sanderlend – Totenhem odložene zbog finala Karling kupa između Junajteda i Totenhema koje se igra u nedelju od 16h.