Polje snova VIDEO

Izvor: B92, 13.Avg.2021, 16:00

Polje snova VIDEO

Jedna nesvakidašnja i jako lepa priča nam dolazi iz MLB, američke bejzbol lige.

U noći iza nas je u MLB ligi odigrana utakmica između Njujork Jenkisa i Čikago Vajt Soksa.

Ovo je jedno od najvećih rivalstava u bejzbolu, ali priča sa sinoćne utakmice je veoma lepa i krajnje nesvakidašnja.

"Polje snova" (Field of dreams) je čuveni film u kom glavnu ulogu tumači Kevin Kostner, a njegov lik čuje glasove koji mu govore da u svom dvorištu napravi bejzbol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << teren na kom će legende bejzbola doći da igraju meč.

Meč se igra između Njujork Jenkisa i Čikago Vajt Soksa, a čuveni glas mu govori "Ako ga napraviš, oni će doći".

Radnja filma se dešava na jednoj farmi u Ajovi, tačnije u kukuruznom polju, što je bila tematika utakmice Jenkisa i Vajt Soksa, a čak su "ispoštovali" i ulazak na teren kroz kukuruzno polje.

Tokom snimanja filma, da to je obećanje da će se na ovom terenu jednog dana odigrati meč pomenute dve ekipe, pa je isto i ispunjeno.

Čikago Vajt Soksi su pobedili sa 9:8. Oni su imali i velikih 7:4, ali su houm ranom Jenkisi došli do preokreta i vođstva 8:7, da bi Anderson na isti način završio posao i doneo pobedu od 9:8 u ovoj legendarnoj utakmici.

"Da li je ovo raj? Apsolutno", rekao je Kevin Kostner, koji je bio specijalni gost spektakularnog događaja u Ajovi. Naravno, kao glavni glumac filma "Polje snova", što je bila i tema.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.