Izvor: B92, 24.Jan.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobede Rodika i Hjuita, slom Ruskinja
Plasman u četvrtfinale prošle noći na Otvorenom prvenstvu Australije obezbedili su Amerikanac Endi Rodik, koji je u zanimljivom duelu, teže nego što rezultat pokazuje, bio bolji od Kolšrebera sa 3:0, kao i Nikolaj Davidenko koji je eliminisao 12-tog nosioca Kanjasa sa 3:0. Pobeda Davidenka mogla bi da se smatra iznenađenjem, ali je na strani Argentinca bio rejting, a Rus se bolje snalazi na brzoj podlozi.
U duelu Hjuit - Nadal veliki favorit bio je Australijanac, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali je duel 'potrajao' do konačnih 6:2 u petom setu za domaćeg igrača. Hjuit je 'visio' u četvrtom setu, ali se, pobedom u taj-brejku 'vratio' u meč.
U ženskoj konkurenciji 'crni dan' za teniserke iz Rusije. Treći nosilac, pobednica Rolan Garosa, Anastazija Miskina, treći nosilac, izgubila je 19-tog, Francuskinje Natali Deši, dok je Peti Šnider pobedila drugu Ruskinju i šestog nosioca Elenu Dementijevu sa 2:1.
Prvi nosilac, Amerikanka Lindzi Devenport, lako je pobedila Hrvaticu Šprem. Najuzbudljiviji meč dana u ženskoj konkurenciji viđen je na 'Rod Lejver Areni', domaća igračica Ališa Molik pobedila je Venus Vilijams. Prvi set Australijanka je dobila jednim 'brejkom', a drugi u 'taj-brejku', na oduševljenje gledalaca koji su, kao i obično, ispunili tribine do kraja.
Teniseri (3. kolo):
Endi Rodik (SAD, 2) - Filip Kolšrajber (Nemačka) 6:3, 7:6 (8:6), 6:1
Nikolaj Davidenko (Rusija, 26) - Giljermo Kanjas (Argentina, 12) 6:3, 6:4, 6:3
Lejton Hjuit (Australija, 3) - Rafael Nadal (Španija) 7:5, 3:6, 1:6, 7:6 (7:3), 6:2
Teniserke (3. kolo):
Lindzi Devenport (SAD, 1) - Karolina Šprem (Hrvatska, 13) 6:2, 6:2
Natali Deši (Francuska, 19) - Anastasija Miskina (Rusija, 3) 6:4, 6:2
Peti Šnider (Švajcarska, 12) - Elena Dementijeva (Rusija, 6) 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 6:2
Ališa Molik (Australija, 10) - Venus Vilijams (SAD, 8) 7:5, 7:6 (7:2)
Bliži se završnica i u konkurenciji parova. Kod muškaraca plasman u četvrto kolo ostvarili su četvrti nosioci Bjorkman i Mirnji, kao i Francuzi Santoro i Lodra. U konkurenciji ženskih parova malo je nosilaca ostalo u konkurenciji.
U konkurenciji mešovitih parova odigrano je tek prvo kolo.
Dubl teniseri (3. kolo):
Jonas Bjorkman (Švedska), Maks Mirnji (Belorusija, 4) - Simon Aspelin (Švedska), Tod Peri (Australija, 16) 6:2, 4:6, 7:6 (7:5)
Mihael Lodra, Fabris Santoro (Francuska, 6) - Nenad Zimonjic (SCG), Vesli Mudi (Južna Afrika) 6:3, 7:6 (7:3)
Tomaš Berdih (Češka), Andrej Pavel (Rumunija) - Ešli Fišer (Australija), Trevis Perot (SAD) 6:7 (7:9), 6:4, 6:3
Dubl teniserke (3. kolo):
Eleni Danilidu (Grčka), Nikol Prat (Australija, 16) - Marion Bartoli (Francuska), Ana-Lena Grenefeld (Nemačka) 6:3, 2:6, 6:4
Gabrijela Navratilova, Mihaela Pastikova (Češka) - Dženet Li (Tajvan), Šuai Peng (Kina) 6:2, 4:6, 6:1
Anabel Medina Gariges (Španija), Dinara Safina (Rusija) - Čia-Jung Čuang (Tajvan), Rika Fuđivara (Japan) 6:2, 6:3









