Izvor: B92, 18.Jul.2015, 20:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pele primljen u bolnicu
Legendarni brazilski fudbaler Pele primljen je u bolnicu u Sao Paulu, prenosi AP.
Tu informaciju potvrdili su iz bolnice "Albert Ajnštajn", ali nisu naveli razloge zbog kojih je Pele hospitalizovan.
Brazilska legenda je na ovom mestu prošle godine u maju operisao prostatu, a u decembru je dve nedelje proveo u bolnici zbog urinarne infekcije, a potom je operisao kamen u bubregu.
Pele, koji ima 74 godine, je sa Brazilom osvojio tri titule svetskog prvaka i smatra se jednim od najboljih fudbalera svih vremena. Svetska fudbalska federacija (FIFA) proglasila ga je za igrača veka, a Međunarodni olimpijski komitet za najboljeg sportistu 20. veka.
Pele ponovo operisan
Izvor: Vesti-online.com, 18.Jul.2015
Nekadašnji brazilski fudbalski as Pele operisan je u bolnici u Sao Paolu, rekao je njegov pomoćnik Rojtersu...On je rekao da je Pele operisao nerv u kičmi i da je u bolnici već tri dana...Pele, čije je pravo ime Edson Aranteš do Nasimento, ostaće u bolnici do 20. jula, rekao je glavni lekar...
Pele primljen u bolnicu
Izvor: MozzartSport.com, 19.Jul.2015, 08:16
Zvanično najbolji fudbaler 20. veka hospitalizovan četvrti put u kratkom vremenskom periodu..Legendarni brazilski fudbaler Pele primljen je sinoć u bolnicu u Sao Paulu, prenela je agencija AP. Tu informaciju potvrdili su iz bolnice "Albert Ajnštajn", ali nisu naveli razloge zbog kojih je Pele hospitalizovan...On...







