Izvor: B92, 14.Mar.2012, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizanu derbi za samopouzdanje
Košarkaši Partizana mt:s savladali su u "Pioniru" zagrebačku Cedevitu 67:63 (19:12, 10:24, 19:15, 19:12), u derbiju 25. kola regionalne ABA lige.
"Crno-beli" su se tako izjednačili sa zagrepčanima na drugom mesuz po broju pobeda (18), ali su zbog ubedljivog poraza iz Zagreba ipak i dalje treći na tabeli.
Ova dva tima će biti rivali i u polufinalu Fajnal fora u Tel Avivu, pa je Partizan pobedom najavio pogod na novo finale regionalnog takmičenja.
I ovaj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << put Partizan je morao da se bori sa odlični šutem rivala za tri poena (10/23), ali su sada "crno-beli", za razliku od meča sa Olimpijom, kontrolisali skok u odbrani te dominacijom u reketu stigli do pobede.
Briljirao je Milan Mačvan sa 17 poena (3/6 dva, 2/4 tri) i 9 skokova, dok je 14 poena imao Miroslav Raduljica. Dominik Džejms je imao po 8 poena i asistencija, te 4 ukradene lopte.
Goste je predvodio Kristofer Oven sa 11 poena (3/7 tri), toliko je imao i Ovens, dok je 10 dodao Matijaz Smodiš koji se 'izgubio' u drugom poluvremenu.
"Crno-beli" su sjajnim šutem za dva poena odlično krenuli na startu meča i poveli 13:5, zagrepčani su vezali nekoliko koševa u finišu, ali je Partizan ipak dobio prvi period sa +7 (19:12).
Međutim, sve se promenilo u drugoj četvrtini. Partizan je promašivao šuteve, gosti su se razigrali, pre svih Matijaz Smodiš, izjednačili trojkom Vorena na 23:23, a onda u drugom delu perioda serijom 13:6 stkli sedam poena prednosti pred poluvreme (36:29).
U trećem periodu konačno je proradio šut za tri poena kod Partizana, Milosavljević je ubacio dve, Mačvan postigao još jednu trojku, te uz još nekoliko poena vratili prednost "crno-belima" (46:42).
Međutim, u poslednjem minutu četvrtine Voren i Opačak su uzvratili iza linije 6.75, a Bilan je u finišu pogodio koš uz dodatno slobodno, te je Cedevita sačuvala prednost uoči poslednjih deset minuta (51:48).
Košem Anđušića i novom trojkom Mačvana Partizan ponovo prelazi u prednost (53:51), gosti takođe pogađaju i nastavljaju rezultatsku klackalicu, međutim, Raduljica veže četiri poena, a potom Džejms krade loptu i Milosavljević zakucava u kontri za pet poena prednosti (59:54).
Voren i Opačak trojkama zadržavaju priključak Cedeviti, a razigrani Raduljica nastavlja da dominira u reketu pa Partizan ostaje u prednosti (63:60).
Anđušuć sa penala vraća +5 šampionu, ali Voren postiže treću uzastopnu trojku za Cedevitu te Partizan nikako ne uspeva da prelomi meč (65:63).
Usledila je penal završnica u poslednjih 15 sekundi, Anđušić nije popustio pod pritiskom te pogađa oba, a onda gosti uzimaju tajm-aut. Kristofer Voren je dobio šansu da šutira trojku za nadu gostiju, ali bi bilo previše da je pogodio treću uzastopnu, te Partizan stiže do pobede sa 67:63.
ABA: Partizan - Cedevita 67:63 (KRAJ)
Izvor: Sportal.rs, 14.Mar.2012
Derbi 25. kola ABA lige igra se u "Pioniru" gde trećeplasirani tim na tabeli Partizan dočekuje drugoplasiranu Cedevitu. Biće ovo duel dva tima, koja će se najverovatnije sudariti i u polufinalu fajanl-fora u Tel Avivu kada bude i zvanično gotov ligaški deo sezone.
Partizan se revanširao Zagrepčanima
Izvor: Sportske.net, 14.Mar.2012
U derbiju pretposlednjeg kola ABA lige, košarkaši Partizana savladali su konkurenta u borbi za drugo mesto u ligaškom delu takmičenja, ekipu Cedevite sa 67:63, posle neizvesne borbe do kraja meča. Tako su se crno-beli revanširali zagrebačkoj ekipi za poraz u prvom delu sezone.
Jovanović: Probudili se u svlačionici
Izvor: Sportal.rs, 15.Mar.2012, 00:36
Košarkaši Partizana mt:s pobedili su Cedevitu rezultatom 67:63 i izjednačili se u međusobnom skoru - 3:3.














