Izvor: MozzartSport.com, 12.Dec.2017, 20:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan smenio Mutu Nikolića!
Serija loših rezultata došla glave iskusnom strategu, uskoro promocija Nenada Čanka
Miroslav Muta Nikolić nije više trener Partizana! Posle večerašnjeg sastanka sa prvi čovekom kluba - Ostojom Mijailovićem, iskusni strateg zvanično je napustio funkciju šefa stručnog štaba najtrofejnijeg srpskog košarkaškog kluba, potvrđeno je MOZZART Sportu.
Crno-beli su u seriji užasnih >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rezultata. Izgubili su osam od poslednjih devet utakmica, praktično su eliminisani iz Evrokupa i prvi deo sezone u Jadranskoj ligi završili su sa više nego nezadovoljavajućim učinkom: 5-6.
MOZZART KVOTE
Partizan - Bilbao
Takođe, i navijači su na nekoliko poslednjih utakmica zahtevali smenu trenera koji je od početka sezone muku mučio da uštima odbranu i to mu do poslednjeg dana na klupi nije uspelo.
Sve navedeno je kasnije potvrdio i predsednik kluba Ostoja Mijailović.
"Miroslav Nikolić od večeras više nije trener Partizana. Na sutrašnjoj utakmici Evrokupa protiv Bilbaa, ekipu će predvoditi trener Aleksandar Matović, dok je za četvrtak, 14. decembar u 15 časova, zakazana sednica Upravnog odbora kluba na kojoj će biti doneta odluka o novom treneru i članovima stručnog štaba", izjavio je Mijailović za sajt kluba.
Izvesno je da će naslednik Mute Nikolića biti prošlosezonski pomoćnik Aleksandra Džikića - Nenad Čanak. On trenutno vodi Spartak iz Subotice i dobio je prednost u odnosu na sve ostale kandidate.
Ekipu će sutra protiv Bilbaa voditi Aca Matović, pomoćnik Miroslava Nikolića.
(foto: MN Press)
Nastavak na MozzartSport.com...











