PREMIJER LIGA: Bornmut slavio u Barnliju!

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Mar.2024, 18:07

Domaćin tone sve dublje...

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Barnli u gostima 2:0 u meču 27. kola Premijer lige.

Domaći tim je pretrpeo 19. poraz ove sezone i 11 kola pre kraja sezone gotovo da nema nikakvih šansi da se spase najgoreg scenarija.

Ekipa trenera Vensana Kompanija ima čak 11 bodova manje od prvog tima van zone ispadanja Notingem Foresta.

Nisu ni gostima "cvetale ruže" u 2024. godini ali su, posebno zbog današnje pobede, prve u ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << godini, u daleko boljem položaju nego današnji rival.

Bornumt "lakše diše" jer se nalazi na sigurnom odstojanju od najugroženijih timova lige (ima 11 bodova više od prvog tima ispod crte Lutona).

Da će i današnji meč imati neprijatan epilog po Barnli već je u 13. minutu nagovestio Džastin Klajver koji je tada doneo vođstvo Bornmutu.

Barnli je ove sezone kod kuće pobedio samo Šefild Junajted (najgori tim lige) pa je navijačima domaćeg kluba, nakon vođstva Bornmuta, manje-više bilo jasno kakvom će epilogu danas svedočiti.

Gosti su, uz manje poteškoće, održavali prednost a onda, golom Ganijca Antoana Semenje u 88. minutu, zapečatili trijumf na "Turf Muru" gde će se, izvesno, naredne sezone igrati Čempionšip mečevi.