Izvor: B92, 01.Okt.2018, 22:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL: Sako tragičar, Stanislas doneo tri boda Bornmutu

Fudbaleri Bornmuta savladali su Kristal Palasa sa 2:1 na domaćem terenu u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige.

Bornmut je zabeležio svoju četvrtu pobedu, dok je Palas poražen po četvrti put.

Domaćin je poveo golom Dejvida Bruksa u 5. minutu meča, kojeg je jako dobro uposlio Kalum Vilson i ostavio mu dovoljno prostora da se namesti i matira Henesija sa nekih 15ak metara.

Dugo se igralo bez većih prilika, Bornmut je pokušavao da sačuva prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i tri boda, ali je do izjednačenja došlo u 55. minutu.

Zaha je posle jednog solo prodora uposlio levog beka Patrika van Anholta, koji je ušao u kazneni prostor rivala po levom boku i izvanrednim šutem iz jako teške pozicije doneo svojoj ekipi prvi gol na meču.

Bornmut je krenuo sa ofanzivom posle primljenog gola, napadali su često, imali neke dobre šanse, a isplatilo im se kada je posle nesmotrenog starta Sakoa dosuđen jedanaesterac.

Loptu je na belu tačku stavio Stanislas, koji je ostao veoma smiren i doneo tri boda svojoj ekipi.