Izvor: B92, 22.Apr.2009, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orkan na strelištu u Pekingu
Četvrtog dana Svetskog kupa u Pekingu, uslovi za takmičenje na olimpijskom strelištu za MK oružje bili su katastrofalni.
Zbog uslova su i rezultati mnogo slabiji. U Čangvonu u Koreji pre desetak dana medalje u disciplini MK puška trostav tri puta 20 metaka za žene su osvojene sa osnovnim rezultatima od 587, 582 i 580 krugova i finale je vredelo 578 krugova, u Pekingu sa 578, 577 i 568 krugova, ulazilo se u finale sa 568 krugova, a meteorolozi predviđaju i za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslednji takmičarski dan, četvrtak, loše vreme.
„Oni koji su, kao ja, gađali na vazdušnom strelištu, bili su pošteđeni pravog orkana koji je duvao na objektu za MK oružje u vreme takmičenja žena MK puškom trostav 3 puta 20 metaka", rekla je Jasna Šekarić, „Možda malo karikiram, ali vetar je bukvalno nosio pesak, zemlju i sve što je mogao da ponese na strelištu za pušku i to u vreme kada je gađala Lidija Mihajlović, pa ne treba da čudi njen rezultat od 560 krugova. Nikada nisam doživela da i po par minuta ni jedna od 50 takmičarki na vatrenoj liniji ne opali ni metak, mrtva tišina, sve čekaju da se orkan smiri. Lud osećaj"
I prognoze za poslednji dan nisu ništa bolje:
„U sredu su trenirali Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić MK puškom trostav tri puta 40 metaka. Vetar je bio nešto slabiji nego u vreme kada je gađala Lidija, ali je to daleko do dobrih uslove. Kažu da će u četvrtak biti oko devet stepeni uz vetar. Neće im biti lako, jer gađaju najtežu disciplinu u streljaštvu", dodala je Šekarićeva.
Svoj rezultat od 580 krugova i plasman na 12. mesto vazdušnim pištoljem, Jasna Šakarić je prokomentarisala:
„Nisam u formi, više sam okrenuta MK pištolju zbog Šampionata Evrope u julu u Osijeku. Teško gađam vazdušnim pištoljem, ne ide kako treba, ali se nadam da ću na naredna dva Svetska kupa u maju u Milanu i Minhenu doći u formu u kakvoj sam bila krajem godine na početku sezone vazdušnim oružjem".
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre






