Izvor: B92, 16.Sep.2013, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novak i Fergi za decu Ljiga
Najbolji rangirani teniser sveta Novak Đoković otvorio je prvu "Školicu života" u selu Kadina Luka, pored Ljiga.
Zahvaljujući projektu, koji je finansirala Fondacija Đokovića, dvanaestoro mališana uzrasta od 3 do 5 godina počeće da pohađa predškolsku nastavu u renoviranoj zgradi osnovne škole "Sava Kerković".
Novak je zajedno sa vojvotkinjom od Jorka, Sarom Ferguson, koja je globalni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ambasador Fondacije, najpre obišao mališane koji su prvi polaznici ove ustanove.
U rekonstrukciju i adaptaciju učionica od kojih jednu koriste osnovci, izgradnju kupatila, uređenje dvorišta kao i obuke vaspitača, kupovine nastavnog materijala i igračaka uloženo je dva miliona i sedam stotina hiljada dinara.
"Danas smo na početku ostvarenja našeg cilja, da sva deca u Srbiji dobiju prostor u kojem će se igrati, učiti i provoditi kvalitetno vreme uz vaspitače, ali i roditelje ukoliko budu želeli. Misija naše Fondacije je da ulaganjem u decu obezbedimo njihovu sigurnu budućnost, jer kako god da bude sutra u Srbiji, obrazovanje i znanje im niko ne može uzeti", rekao je Đoković posle posete.
Mališani su Novaku priredili predstavu, nakon čega su mu se pohvalili velikim toboganom i penjalicom koje su dobili sa novim dvorištem.
Najbolji rangirani teniser sveta je nakon toga, sa decom posadio drvo prijateljstva, a onda i simbolično postavio tablu sa imenom škole, u čemu su mu pomogli mališani.
Pored adaptacije postojeće Osnovne škole "Sava Kerković" , u kojoj postoji jedno izdvojeno školsko odeljenje, briga je posvećena i pripremi programa rada, obuci i treningu vaspitača i nabavci igračaka i kompletnog materijala za rad.
Pogledaj vesti o: Tenis
Đoković otvorio "Školicu života" kod Ljiga
Izvor: NoviMagazin.rs, 16.Sep.2013
Najbolji rangirani teniser sveta Novak Đoković otvorio je danas prvu 'Školicu života' u selu Kadina Luka, pored Ljiga.
Novak otvorio "Školicu života" u Kadinoj Luci kod Ljiga
Izvor: Blic, 16.Sep.2013
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, otvorio je prvu “Školicu života” u selu Kadina Luka, pored Ljiga...Zahvaljujući projektu, koji je finansirala Fondacija Đokovića, dvanaestoro mališana uzrasta od 3 do 5 godina počeće da pohađa predškolsku nastavu u renoviranoj zgradi osnovne škole...










