Izvor: B92, 10.Feb.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neredi posle meča Alžir - Maroko
Oko 70 osoba povređeno je u neredima za vreme i posle četvrtfinalne utakmice Afričkog kupa nacija u fudbalu između Maroka i Alžira, koja je odigrana u Tunisu, saopštila je tuniska policija.
Kako prenose agencije, nerede su izazvali alžirski navijači, a u akciji policije i vojske povređeni su 51 Alžirac, tri Tunižanina i jedan Marokanac, kao i 14 redara na stadionu.
Nezadovoljni zbog eliminacije svoje reprezentacije posle produžetaka (3:1), navijači Alžira su nastavili da prave nerede i posle utakmice u gradu, uništavajući sve pred sobom.
U smirivanje Alžiraca uključila se potom i vojska koja ih je opkolila u obližnjem parku i tako sprečila dalje nerede.



