Izvor: B92, 01.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Navratilova predvodi SAD u FED kupu
Vremešna teniserka Martina Navratilova predvodiće reprezentaciju SAD protiv Austrije u četvrtfinalu Federejšen Kupa, u odsustvu sestara Serene i Venus Vilijams, saopšio je Teniski savez te zemlje.
Navratilova, koja ima 47 godina, pozvana je u reprezentaciju prošle nedelje, a u timu će biti i njena dubl partnerka Liza Rejmond, zatim Ccanda Rubin i Džil Krajbas, za duele koji će se igrati 10. i 11. jula i Insbruku.
Pobednik iz tog susreta igraće u polufinalu sa Rusijom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ili Argentinom.
Navratilova, koja je u karijeri osvojila 58 grand slem titula, posle povlačenja i pauze u singl konkurenciji, vratila se na teren i pruža solidne partije protiv mnogo mladjih teniserki.
U maju ove godine, u dublu sa Rejmondovom, osvojila je i svoju 174. titulu u dublu, na turniru u Beču. Prošle nedelje stigla je do drugog kola VImbldona.
U Federejšen Kupu ona je do sada bez poraza. U sastavu reprezentacije bila je 24 puta - 19 pobeda za SAD a pet za Čehoslovačku, zemlju porekla. U tim duelima odigrala je 31 meč, dubl i singl, i takodje dobila sve.













