Mučile se Halep, Kerber i Venus

Izvor: B92, 25.Avg.2014, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simona Halep, Anđelika Kerber, Venus Vilijams i Andrea Petković izgubile su po set, ali su ipak uspele da se plasiraju u drugo kolo US opena.

Najviše problema imala je Kerber, koja je u neizvesnom trećem setu uspela da dođe do pobede nad Ksenijom Pervak, koja je pre tri godine igrala četvrto kolo Vimbldona, rezultatom 6:2, 3:6, 7:5 za dva sata i 20 minuta igre.

Ona će se sada sastati sa Aljom Kudrjavcevom, koja je u tri seta bila bolja od Kineskinje Duan.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Petkovićeva se mučila sa Tunišankom Đebur, prvi set dobila je sa 9-7 u taj brejku, zatim je naredni izgubila sa 6:1, ali je povratila kontrolu i u odlučujućem setu slavila je sa 6:3. Devojku rođenu u Tuzli sada čeka okršaj sa Portorikankom Monikom Puig, koja je dobila Terezu Smitkovu.

Danijel Rouz Kolins, koja je sa 20 godina igrala svoj prvi Gren slem meč u životu, odigrala je briljantan prvi set protiv Simone Halep, osvojila je prvi set u taj brejku, ali Simona Halep nije paničila i u naredna dva seta izgubila je samo tri gema. U drugoj rundi Halep će igrati sa 20-godišnjom Janom Čepelovom, koja je takođe u tri seta dobila Španjolku Toro-Flor.

Agnješka Radvanjska izgubila je prvi gem u meču, ali do kraja nije nijedan u duelu sa Kanađankom Fičman, pa je sada očekuje okršaj sa Šuai Peng, koja je u kineskom dvoboju savladala Đije Ženg.

Janina Vikmajer, koja je pre pet godina igrala polufinale u Njujorku, izgubila je od mlade Švajcarkinje Belinde Benčič sa 6:3, 6:2, dok je Venus Vilijams preokrenula u meču sa 43-godišnjom Date-Krum i pobedila je sa 2:6, 6:3, 6:3.

Karolina Voznijacki je brzo dobila set protiv Ribarikove, potpuno je pala u drugom, ali je vratila inicijativu u trećem, pre nego što joj se rivalka predala zbog povrede.

Sara Erani, Roberta Vinči i Sloun Stivens su brzo završile posao, a najubedljivija je bila Johana Larson, koja je biciklom kući poslala Viržini Razano.