Izvor: B92, 01.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mozli napušta mesto predsednika FIA
Britanac Maks Mozli povući će se sa mesta prvog čoveka FIA do kraja oktobra prenose svetski mediji.
U zvaničnom saopštenju koje je dostavio generalnoj skupštini 64-godišnji Mozli naveo je da se povlači na kraju ove F1 sezone.
Mozli se na mestu predsednika FIA nalazio od 1993.godine, a dobro obavešteni mediji prenose da je najveći kandidat za njegovog naslednika šef Ferarija Žan Tod.
Mozli je privukao veliku pažnju ljubitelja F1 prošle sezone, kada je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predložio nekoliko radikalnnih izmena kako bi F1 bila interesantnija. Zbog ogromne dominacije Ferarija i Mihaela Šumahera šampionat je ove godine neinteresantan velikom broju navijača.
Medjutim, od 2008.godine svi motori će biti u novom formatu, sve ekipe će voziti sa istim pneumaticima i bez elektronske pomoći.






