Ministar: Staklene flaše na tribini!?

Izvor: B92, 22.Sep.2015, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministar: Staklene flaše na tribini!?

Francuski ministar sporta Tijeri Brajar založio se za uvođenje strožijih bezbednosnih mera na stadione, pošto je u nedelju prekinut meč između Marseja i Liona.

Meč koji je završen remijem – 1:1, bio je prekinut na 24 minuta, jer su navijači na teren bacali staklene flaše,

"To je apsolutno neprihvatljvo i moramo da zauzmemo čvrst stav što se tiče pooštravanja bezbednosnih provera", rekao je Brajar za radio RTL.

On je podsetio da je do prvenstva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Evrope, čiji je domaćin Francuska 2016. ostalo još devet meseci.

"Postoje određeni bezbednosni uslovi koji se moraju poštovati, nedopustivo je donositi na tribine staklene flaše", rekao je Brajar.

Predsednik Marselja Vensan Labrun rekao je u nedelju da će 'klub preuzeti odgovornost' za incident.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.