Minimalac Betisa, slavio i Rajo Valjekano VIDEO

Izvor: B92, 05.Maj.2023, 00:00

Fudbaleri Betisa osvojili su važne bodove u borbi za plasman u Evropu.

Oni su kao gosti na "San Mamesu" pobedili Atletik Bilbao sa 1:0 (1:0) u susretu 33. kola u La Ligi.

Ispostavilo se da je gostima iz Sevilje bio dovoljan gol na samom početku meča.

Igrao se šesti minut kada je Vilijam Hoze odlično reagovao na odbitak i poslao loptu u donji levi ugao .

Pol Anaukou u 40. minutu je mogao da duplira prednost gostiju, ali je pogodio prečku, a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << VAR je u poslednjem minutu prvog dela presdio da ne bude penala za Atletik Bilbao.

Imali su domaćini šansu da dođu do boda, ali je Oihan Sanset pogodio prečku u 69. minutu.

U trećem minutu nadoknade crveni karton zaradio je igrač domaćina Dani Vivijan, pa je Atletik meč završio sa desetoricom.

Rajo Valjekano je pred svojim navijačima pobedio Valjadolid sa 2:1 (0:0).

Raul de Tomas je u 48. minutu doneo prednost Raju, da bi na 2:0 povisio Serhio Kameljo u 80. minutu.

Valjadolid se nije predao, četiri minuta kasnije uspeli su da preko Serhija Leona smanje na 2:1 i finiš učine neizvesnijim, ali rezultat se nije promenio.

U narednom kolu Rajo Valjekano gostuje Betisu, dok Valjadolid ide na noge Kadisu.