Izvor: B92, 01.Jul.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MI: Poraz "plavih" posle drame
Rukometna reprezentacija SCG nije uspela da se plasira u finale Mediteranskih igara u Almeriji.
"Plavi" su u polufinalu poraženi od Hrvatske rezultatom 29:28 (18:12) i za treće mesto boriće se sa Tunisom. U finalu se sastaju Hrvatska i domaćin Španija.
Utakmica između balkanskih suseda donela je veliku dramu i neizvesnu završnicu. "Plavi" su imali priliku da izbore produžetke, ali je sedmerac Vukašina Rajkovića pet sekundi pre kraja odbranio Nikola >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Blažičko.
Posle toga usledili su incidenti, koje je izazvao hrvatski rukometaš Denis Buntić, ali je srećom izbegnuta opšta tuča. Iz deveterca u poslednjoj sekundi naši igrači nisu uspeli da izjednače.
Među "plavim" najviše golova dali su Rajković i Alen Muratović - po 6, a Toskić i Nikčević ubacili su u mrežu po 4 lopte. Najbolji u hrvatskom timu bio je Krešo Ivanković, sa osam pogodaka, među kojima je i poslednji na meču, a Buntić je dao 5 golova.
Hrvati su prednost stekli na samom početku meča, a posle četvrtine utakmice vodili su sa šest golova razlike (11:5). Iako je naš tim uspeo da se primakne na minus dva, u finišu poluvremena ponovo su Hrvati bili znatno bolji, pa su na odmor otišli ponovo sa šest pogodaka viška.
Treća četvrtina utakmice protekla je u dominaciji selekcije SCG, koja je uspela da smanji prednost Hrvata i zadrži protivnika dugo bez postignutog gola, pa je došla i do izjednačenja.
Hrvati opet stiču razliku, koja je u jednom trenutku bila dva gola i posed lopte, ali nove odbrane Šijana i snažna odbrana doveli su meč do 28:28 na ulasku u poslednji minut. Hrvatska tada postiže gol, a za poslednjih pola minuta naša selekcija uspeva da dođe do sedmerca, ali ne i da ga iskoristi.






