Levandovski probio led, trijumf Barselone u San Sebastijanu

Izvor: B92, 22.Avg.2022, 00:01

Fudbaleri Barselone slavili su kao gosti u susretu drugog kola La Lige, protiv Sodijedada, 4:1 (1:1).

Tako su izabranici Ćavija Ernandeza posle remija na startu sa Rajo Valjekanom, probili led što se tiče pobeda, a ovu su obezbedili odličnim finišem u poslednjih 25 minuta meča.

Bilo je to veče u kojem je Robert Levandovski otvorio svojh konto što se tiče golova u La Ligi i nije mu trebalo dugo.

Postigao je dva, a za prvi mu je trebalo svega 45 sekundi!
Bukvalno prvi napad Barselone, Balde je sjajno poslužio Poljaka kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

U šestom minutu, Frenki de Jong je izgubio loptu na sredini, usledila je kontra Sosijedada, a Aleksander Isak je samo "bocnuo" loptu preko Ter Štegena za 1:1.

Sosijedadu je u 54. minutu VAR poništio gol, da bi u 66. minutu Usman Dembele preciznim udarcem sa desetak metara pogodio donji levi ugao za 1:2.

Ansu Fati je četiri minuta kasnije uspeo da doda loptu do Levandovskog koji je bio na pravom mestu, Poljak je po drugi put zatresao mrežu.

Robert se revanširao Fatiju u 79. minutu, sada su bili u obrnutim ulogama.

Levandovski je fantastičnim potezom petom proigrao Fatija koji nije mogao da promaši za konačnih 1:4.

U narednom kolu Barselona dočekuje Valjadolid, dok Sosijedad gostuje ekipi Elčea.