Laka trojka Đirone protiv Hetafea

Izvor: B92, 23.Avg.2022, 00:02

Fudbaleri Đirone završili su 2. kolo LaLige pobedom nad Hetafeom rezultatom 3:1 (1:0).

Vođstvo domaćinu na stadionu "Municipal de Montilivi" doneo je Kristijan Stuani golom tri minuta pre odlaska na odmor.

Samo dva minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Đironi da duplira prednost, a učinio je to Duarte autogolom.

U 56. je Hefafeu poništen gol, taččnije Unalu, zbog prethodnog prekršaja, a u 64. je bilo 3:0 kada se u strelce upisao Valentin Kasteljanos.
Unal je u 73. minutu stigao do gola, ali samo utešnog za goste iz predgrađa Madrida koji su upisali drugi poraz i ostaće na poslednjem mestu na tabeli.

Đirona je, posle poraza od Valensije, sada trijumfom došla do 9. pozicije sa tri osvojena boda.