LE: Ludogorec izbacio Lacio, ispali i Šahtjor i Ajntraht

Izvor: NaDlanu.com, 28.Feb.2014, 09:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri bugarskog Ludogroeca odigrali su na svom terenu nerešeno 3:3 sa italijanskim Lacijom, i tako izborili plasman u osminu finala Lige Evrope.

Bugarska ekipa je u prvoj utakmici u Rimu savladala Lacio sa 1:0, a na svom terenu su u samoj završnici meča uspeli da dođu do izjednačenja. Golove za Lacio postigli su Balde Keita u prvom, Brajan Perea u 54. i Miroslav Klose u 82. minutu. Strelci za Ludogorec bili su Roman Bezjak u 67. minutu, Hristo Zlatinski u 78. i Pedro Žunjinjo >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << u 88. Viktorija Plzenj, nastavila je sa uspešnim rezultatima u evropskim takmičenjima. Češka ekipa jke na gostovanju u Donjecku savladala Šahtjor sa 2:1 i tako izborili plasman u osminu finala. Strelci za goste bili su Danijel Kolar u 29. minutu i Milan Petržela u 32, dok je gol za Šahtjor postigao Luis Adriano u 88. Nmački Ajntraht iz Frankfurta je na susretu sa Portom imao do poslednjeg minuta plasman u osminu finala, ali je portugalska ekipa golom Nabila Gilja došla do izjednačenja (3:3). Porto i Ajntraht iz Frankfurta u prvom meču odigrali su nerešeno 2:2. Plasman u osminu finala obezbedili su još Bazel, Napoli, Salcburg i Sevilja. Bazel je izbacio Makabi iz Tel Aviva pobedivši ga ukupnim rezultatom 3:0, Napoli je sa 3:1 bio bolji od Svonsija, austrijski Salcburg je deklasirao Ajaks sa 6:1, dok je Sevilja s 4:3 savladala Maribor. Rezultati mečeva šesnaestine finala Lige Evropa Kazanj - BETIS 0:2 (1:1) BAZEL - Makabi 3:0 (0:0) Ajntraht - PORTO 3:3 (2:2) LUDOGOREC - Lacio 3:3 (1:0) NAPOLI - Svonsi 3:1 (0:0) SALCBURG - Ajaks 3:1 (3:0) SEVILJA - Maribor 2:1 (2:2) Šahtjor - PLZENJ 1:2 (1:1) AZ ALKMAR - Liberec 1:1 (1:0) BENFIKA - Paok 3:0 (1:0) FIORENTINA - Esbjerg 1:1 (3:1) Genk - ANŽI 0:2 (0:0) OLIMPIK LION - Černomorec 1:0 (0:0) TOTENHEM - Dnjipro 3:1 (0:1) Trabzonspor - JUVENTUS 0:2 (0:2) VALENSIJA - Dinamo Kijev 0:0 (2:0) Parovi osmine finala: Ludogorec - Valensija Porto - Napoli Olimpik Lion - Plzenj Sevilja - Betis Totenhem - Benfika Bazel - Salcburg Mečevi osmine finala igraju se 13. i 20. marta. Beta

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.