LE: Gol Baste, Vitese ispao

Izvor: B92, 08.Avg.2013, 18:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četvrtak je dan rezervisan za Ligu Evrope, a ovoga puta dobićemo učesnike četvrtog kola kvalifikacija za drugo po jačini takmičenje u Evropi.

Na programu je čak 29 utakmica, a što se tiče srpskih klubova, gledaćemo Crvenu zvezdu i Vojvodinu.

Beogradski 'crveno-beli' će na domaćem terenu pokušati da nadoknade minus od dva gola protiv ukrajinskog Černomoreca, dok će Novosađani juriti pobedu u Turskoj protiv Bursaspora.

Nekoliko favorita, među kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su Udineze, Sent Etjen, Svonsi Siti i Sevilja, trebalo bi da imaju lak posao posle prvih mečeva.

Moguća iznenađenja juriće Botev Plovdiv protiv Štutgarta, Asteras protiv Rapida i Petrolul protiv Vitesea (svi mečevi završeni rezultatom 1:1).

Program kreće od 17. 30, a otvaraju ga u Slovačkoj Žilina i Rijeka. Hrvatski tim će pokušati da sačuva prednost od 2:1, stečenu prošle nedelje.

Liga Evrope, 3. kolo:

Žilina – Rijeka 1:1 (1:2) - 1:3

(Mihalik 89' - Pokrivač 50')

Astra Đurđu – Trenčin 2:2 (3:0) - 5:2

(Ivanovski 86', Tembo 89'- Adi 83', Van Kesel 88')

Hapoel Tel Aviv – Panduri Trgu Žiju 1:2 (1:1) - 2:3

(Damari 21' (P) - De Oliveira 34', Ćucur 50')

Bursaspor – Vojvodina 0:3 (2:2) - 2:5

(Umaru 9', Vranješ 29', Kaluđerović 84')

Vitese – Petrolul Ploješti 1:2 (1:1) - 2:3

(Van der Hejden 73' - Buđema 21', Grozav 95')

Stremsgudset – Jablonec 1:3 (1:2) - 2:5

(Kamara 71' - Hubnik 16', Vanek 81', Pitak 90')

Štutgart – Botev plovdiv 0:0 (1:1) - 1:1

Crvena zvezda – Černomorec 0:0(1:3) - 1:3

Mladost Podgorica – Sevilja 1:6 (0:3) - 1:9

(Pavićević 91' - Mačin 10', Rusesku 23', 39', Rabelo 33', Koke 37', 60')

Rapid Beč – Asteras Tripolis 3:1 (1:1) - 4:1

(Petsos 26', Šaub 62', 85' - Gracini 57')

Standard Lijež – Ksanti 2:1 (2:1) - 4:2

(Bulot 53', De Kamargo 70' - De Guzman 84')

Klub Briž – Sljonsk Vroclav 3:3 (0:1) - 3:4

(Refaelov 58', Duarte 80', Se Suter 91' - Sobota 9', 76', Paiksao 60')

St. Džonston – Minsk (1:0) 0:1

Udineze – Široki Breg 4:0 (3:1) - 7:1

(Di Natale 9', Lacari 82', Basta 86', Vidra 94')

Brejdablik – Aktobe (0:1) 1:0

19.23 Rijeka prva u plej-ofu

Šaub Fudbaleri hrvatske Rijeke prvi su učesnici plej-ofa za Ligu Evrope, pošto su u prvom meču programa remizirali sa Žilinom 1:1. Rijeka je prošla zahvaljujući pobedi od 2:1 iz prvog meča, kada su golove postigli Šarbini i Kvržić.

U Žilini, domaća ekipa bila je bolja gotovo ceo meč, ali je Rijeka stigla do vođstva preko Pokrivača u petom minutu drugog poluvreme. Žilina je pokušala da se vrati, izjednačili su u 89. minutu preko Mihalika, ali više nisu mogli.

19.50 Ludnica u Bukureštu, Rubin lako

Prava ludnica viđena je u finišu meča u Rumuniji, za samo šest minuta viđena su četiri gola. Prvo je u 83. minutu gol za Trenčin postigao Adi i doneo nadu za prolaz. Samo tri minuta kasnije Ivanovski je izjednačio, a dva kasnije Van Kesel je ponovo pogodio za vođstvo gostiju.

Tu nije bio kraj golovima, već u sledećem napadu Tembo je postigao gol za Astru i overio prolaz u plej-of.

U isto vreme završena je utakmica u Kazanju, u kojoj Rubin nije imao problema sa Randersom. Poveli su domaći u 18. preko Navasa, da bi konačan rezultat postavio Jeremenko u 86.

Dila Gori je drugi put u nedelju dana savladala splitski Hajduk sa 1:0, i obezbedila razigravanje za Ligu Evrope.

20.05 Pirova pobeda Metalurha

Metalurh iz Donjecka uspeo je da savlada ekipu Kukešija na svom terenu, ali ne i da se plasira u četvrto kolo. Albanci su prvi meč rešili sa 2:0 i ukupnim rezultatom 2:1 nastavili takmičenje u kvalifikacijama.

Posle 0:0 prošle nedelje, Makabi Haifa je u Izraelu bio ubedljiv i sa 3:0 prošao Ventspils. Golove za Haifu postigli su Smirnofs i dva Rajo.

20.48 Sent Etjen ubedljiv, Evandro odveo Eštoril

Azerbejdžan će imati tim u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope. Karabag je u gostima Jevleu slavio rezultatom 2:0 i sa ukpno 3:0 prošao dalje. Strelci golova bili su Čumbinjo u 41. i Rejnaldo u 50. minutu.

Jedan Makabi je uspeo da prođe, ali druga dva nisu. Bivši fudbaler Crvene zvezde Evrandro Gebel sa penala je doneo prolaz Eštorilu protiv Hapoel Ramat Gana. I Hapoel iz Tel Aviva nije uspeo da uđe u plej-of, pošto je na domaćem terenu izgubio 2:1 od Pandurija. Ukupni rezultat je 3:2 za Rumune, a golove u drugoj utakmici postigli su De Oliveira i Cucur.

Kubanj je dobio Madervel sa 1:0, Sent Etjen je ponovo tri puta zatresao mrežu Milsamija, a Žalgiris je zahvaljući golu Leiluge u gostima prošao Leh iz Pznanja.

21:21 Sve u znaku Vojvodine

Utakmice koje su počele u 19:30 ostale su u senci ubedljive pobede Vojvodine nad Bursom, šansu za istorijski plasman golovima su doneli Umaru, Vranješ i Kaluđerović.

Tun je na domaćem terenu minimalnim rezultatom savladao Heken, i ukupnim rezultatom 3:1 prošao dalje. Strelac jedinog gola bio je Sanogo u 69. minutu.

Slovan Liberec je napravio rpeokret u drugoj utakmici, na poluvremenu je Cirih vodio 1:0, ali su se Česi trgli i preokrenuli. Konačan rezultat bio je 4:2.

21.54 Trumse na penale, šok za Vitese u 90'

Jedno od najvećih iznenađenja večeri napravio je rumunski Petrolul. Golom Grozav u 95. minutu Petrolul je uspeo da savlada sa 2:1 holandski tim i da ukupnim rezultatom 3:2 prođe dalje. Buđema je doveo goste u vođstvo u 21. minutu, ali je Van der Hejden u 72. izjednačio. Činilo se da će Vitese i pored crvenog Alsenata da se izvuče, ali je usledio šok na samom kraju meča.

Jablonec je sa 3:1 dobio norveški Stremsgodset, golovima Hubnika, Vaneka i Pitaka. Ukupni rezultat u ovom dvomeču je 5:2.

Trabzonspor uspeo je da odoli Minsku na domaćem terenu i ne primi gol. Meč je završen bez golova, a Turci su prošli u plej-of zahvaljujući minimalnoj pobedi u prvom meču.

I Svonsi Siti je odigrao 0:0 u gostima Malmeu, ali nije ni morao da brine zbog prethodne ubedljive pobede od 4:0.

Štutgart je jedva uspeo da se plasira u plej-of posle još jednog remija sa Botevom. Ovoga puta bilo je 0:0, a Nemci idu dalje zbog 1:1 iz prvog meča.

Posle produžetaka nije bilo konačnog pobednika između Diferdanža i Trumsea. Gol vredan penala postigao je Er Rafik na samom startu drugog poluvremena, ali ni to nije bilo dovoljno da domaći prođu dalje, Trumse je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u četrtoj rundi.

22.22 Pad Zvezde, šestica Sevilje

Ni Crvena zvezda nije uspela da se plasira dalje, odigrala je samo 0:0 sa Černomorecom, iako je imala penal Milijaša.

Standard iz Liježa nastavlja takmičenje posle druge pobede nad Ksantijem od 2:1, ovoga puta strelci su bili Bulot i De Kamargo. Rapid iz Beča nije imao problema protiv Asterasa, konačan rezultat bio je 3:1.

Najubedljiviju pobedu večeri ostvarila je ekipa Sevilja, koja je 'šesticom' isprašila Mladost iz Vojvodine. Redom su za špansku ekipu pogađali Mačin, Rusesku dva puta, Rabelo i Koke dva puta. PAvićević je domaće upisao na semafor u poslednjem minutu meča.

22:35 Basta strelac, goleada Šljonska

Dušan Basta overio je prolaz Udinezea koji je i ovoga puta bio veoma ubedljiv protiv Širokog Brijega - 4:0. Pored njega u listu strelaca upisali su se Di Natale, Lacari i Vidra.

U još jednoj veoma efikasnoj utakmici Šljonsk je umalo ispustio veliku prednost protiv Klub Briža, rezultat je bio 3:3. Trenutno se igraju produžeci između St. Džonsona i Minska.