Izvor: B92, 20.Nov.2012, 11:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kubica: Ne mogu da vozim jednosede
Poljski automobilista Robert Kubica potvrdio je ono čega su se mnogi njegovi navijači plašili - zbog povrede ruke nije u mogućnosti da vozi jednosede.
Kubica je u februaru prošle godine imao tešku nesreću tokom relija u Italiji, a auto-moto sportu se vratio ove godine u cilju nastavka svoje rehabilitacije.
Iako je povratak u Formulu 1 i dalje njegov cilj, Kubica je priznao da to u ovom trenutku nije moguće zbog ograničenih pokreta ruke, a posebno lakta, zbog povreda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zadobijenih u nesreći.
“Imam nekoliko ograničenja pokreta, ali sam u poslednje vreme vozio brojne sportske automobile i to mi u njima nije predstavljalo problem. Ipak, sve to me sprečava da testiram jednosede”, rekao je Kubica, “Nažalost, u ovom trenutku ne mogu da uradim ništa po tom pitanju, pa vozim automobile po stazama. Dosta vremena je prošlo od vremena kada sam vozio Formulu 1, tako da nisam u kontaktu sa timovima. Jednostavno, koncentrisao sam se na svoje zdravlje i kondiciju. Idem korak po korak, videćemo šta budućnost donosi”.
Kubica ne oduzima gas
Izvor: B92, 20.Nov.2012
Dok bi obični ljudi verovatno dvaput razmislili pre nego što opet sednu za volan nakon nereće kakvu je preživeo bivši vozač F1 Robert Kubica, Poljak ne samo da se ponovo takmiči, već i pobeđuje na relijima...U februaru 2013. navršiće se dve godine od teškog udesa koji je Robert Kubica dožive...










