Kostić i Rebić sprečili bruku, OSAM komada u Manhajmu!

Izvor: Mondo, 11.Avg.2019, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ajntraht je posle 11 minuta igre gubio 2:0 od trećeligaša, ali...

/piše: Bojan Jakovljević, Banjaluka - mondo.ba/

Polufinalista Lige Evrope iz prošle sezone stigao je u Manhajm kao apsolutni favorit u utakmici prvog kola DFB pokala, što je ekipa trenera Adija Hitera očigledno shvatila na pogrešan način.

Posle 11 minuta igre bilo je 2:0 za trećeligaša, na kraju spektakularnih: Valdhof - Ajntraht 3:5 (2:2).

3:5 - Rebić (89)

Gosti iz Frankfurta počeli su sa Dejanom Joveljićem i Filipom Kostićem, čiji je pogodak u nadoknadi prvog poluvremena doneo prvo izjednačenje ekipi, Mijat Gaćinović ušao je sa klupe u 75. minutu, a Ante Rebić postigao het-trik u poslednjoj četvrtini utakmice kojim je "Die Adler" nastavio put ka "Olimpijaštadionu" na kom će 23. maja sledeće godine biti odigrano finale nemačkog Kupa u kom trofej brani Bajern Minnhen.

Valmir Sulejmani, reprezentativac takozvanog Kosova, postigao je dva gola za ranih 2:0 pored još nespremnog golmana Kevina Trapa, što je ujedno bio i poziv gostima da se uozbilje i izbegnu blamantnu eliminaciju iz takmičenja koje su osvojili u sezoni 2017/18 pobedom upravo nad Bajernom u Berlinu.

Opširnije na portalu naših kolega iz Banjaluke, mondo.ba.