Košarkašice savladale Tursku

Izvor: RTS, 15.Jun.2019, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašice Srbije ostvarile su pobedu na turniru u Renu, pošto su uspele da savladaju reprezentaciju  Turske rezultatom 80:70 (19:19, 30:12, 15:14, 16:25).
Izabranice Marine Maljković u potpunosti su kontrolisale igru i bile bolji rival izuzev u prva dva i poslednjih pet minuta susreta.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Aleksandra Crvendakić sa 15 poena, a dvocifrene su bile još >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Dajana Butulija sa 13, Dragana Stanković sa 12 i Nikolina Milić sa 11 poena.
Kod Turske Ajse Džora je ubacila 18, a Pelin Biglič poen manje, dok je kapitenka Išil Alben duel završila sa 12 koševa.
Na ovoj utakmici u uniformi nisu bile Ana Dabović i Kristina Topuzović, dok Anđela Dugalić nije ulazila u igru.
Poslednju utakmicu u Renu reprezentacija Srbije odigraće u nedelju od 18 časova i 30 minuta protiv reprezentacije domaćina - Francuske.
Naš tim takmičenje na Evropskom prvenstvu počinje 27. juna u Zrenjaninu, kada će za protivnika imati reprezentaciju Belorusije. Dan kasnije protivnik je Rusija, a 30. juna na programu je duel protiv Belgije.