Klonferi bolji od Pančevaca

Izvor: Sportski Žurnal, 02.Nov.2011, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OKK Beograd – Tamiš 83:69 (22:22, 26:23, 18:12, 17:12)
BeogradDvorana: Šumice. Gledalaca: 300. Sudije: Čukalović,  Pavlica i Janković (svi iz Beograda).
OKK BEOGRAD: MITROVIĆ 6 (7–3, 3–0, 8 sk), ŠEPA (3–0), STEFANOVIĆ 12 (10–3, 4–2, 5 sk), DRČA 20 (6–2, 5–3, 7 as, 5 sk), MIŠANOVIĆ 17 (6–6, 13 sk), Knežević 2 (2–1), Kovač 20 (2–2, 6–3), Maliđan 6 (2–1), Dimitrijević, Suzić (2–0), Đurica, Maksimović.
TAMIŠ: RADENKOVIĆ 7 (7–2, 5–1), STANIMIROVIĆ 8 (2–1, 3–2), POPADIĆ 8 (6–3), BURIĆ 13 (6–5), JEREMINOV 6 (3–0, 5–1, 6 sk), Dimitrijević 4 (3–1, 1–0), Perak 11 (4–4, 1–0), Habuš 2 (1–0), Majstorović 10 (2–2, 3–2), Karalić (3–0). Vesković, Dosković.
Drugu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije OKK Beograd je ostvario protiv Tamiša. Imali su domaći dva protivnika, sopstveni umor od turnira u Kini i goste iz Pančeva. Sve su to 'klonferi' prevazišli u trećoj četvrtni i obe prepreke su savladane.
Viđena je potpuno izjednačena igra u prvom poluvremenu ali su za nijansu bolji bili Pančevci, nisu se uplašili protivnika koji je delovao umorno. Ono što je iznerviralo trenera domaćih Marka Ičelića je da je Tamiš postizao poene u poslednjim sekundama prve i druge četvrtine.
Posle petnaestominutnog predaha 'klonferi' stižu do dvocifrene prednosti. Dobro je funkcionisao šut spolja i bilo je očigledno da su ispoštovali dogovor iz svlačionice jer su u tom trenutku napravili 12 poena viška.
Centar domaćih Nenad Mišanović je pravio mnogo problema protivnicima, bio je nerešiva enigma i imao nekoliko sjajnih zakucavanja. Uz njega istakao se Luka Drča sa indeksom 30.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.