KRAJ: Srbija - Litvanija 4:1

Izvor: Večernje novosti, 20.Nov.2018, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Srbije pobedila je Litvaniju u Humskoj 4:1 (0:0) u meču poslednjeg, šestog kola i overila prvo mesto u Grupi 4 Divizije C premijernog izdanja Lige nacija Reprezentacija Srbije pobedila je Litvaniju u Humskoj 4:1 (0:0) u meču poslednjeg, šestog kola i overila prvo mesto u Grupi 4 Divizije C premijernog izdanja Lige nacija."Orlovi" kao pobednici grupe igraće u sledećem ciklusu Lige nacija, na >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << jesen 2020. godine, u Diviziji B. Takođe, obezbedili su sebi alternativni put ka Evropskom prvenstvu 2020, ukoliko sledeće godine ne budu uspešni u redovnim kvalifikacijama. Srbija je takmičenje u Grupi 4 završila sa 14 bodova, dok je Litvanija bez bodova. PRVO POLUVREMEPočeo je meč u Humskoj. Nema baš mnogo gledalaca, skoro pa prazan stadion Partizana a najveći razlog je loše vreme u Beogradu. Srbija iako oslabljena kreće agresivno od prvog minuta ka golu Litvanaca. Teren je potpuno natopljen, otežava igračima pas igru, a prvi pokušaj beleže Litvanci preko Černihau 6. minutukoji šutira pored gola. Gosti rasterećeni u Beogradu pokazuju da se neće tako lako predati."Orlovi" još ništa nisu pokazali, a igra se već 15 minuta. Izostanak Tadića, Matića i Kolarova se i te kako vidi u timu Mladena Krstajića. Nikako da povežu Srbi redove na sredini. Prvi korner za Srbiju u 17. minutu, ali loš centaršut Ljajića.Prva obećavajuća akcija za Srbiju u 20. minutu. Rodić je probio po desnoj strani, ali nije uspeo da proigra Ljajića na "penalu". "Orlovi" konačno u potpunosti preuzimaju stvari u svoje ruke. Izabranici Mladena Krstajića su prebacili u brzinu više. Konačno prava prilika za "orlove" u 26. minutu posle prodora Milana Rodića, najaktivnijeg našeg igrača do sada, idealno je vratio loptu na 14-15 metara za Sašu Lukića, vezista Torina je imao mnogo vremena da se namesti, ali je šutirao pravo u golmana Šetkusa.Koliko samo sreće za Srbiju u 32. minutu. Januševskis je pobegao Rodiću i Veljkoviću posle centaršuta iz slobodnog udarca, bio je sam ispred gola Srbije, ali Rajković brani i uz pomoć prečke sprečava šokantan gol. Litvanci sada nisu imali sreće.Tri minuta kasnije odgovara Srbija. Izborio je Rukavina slobodan udarac iskosa s desne strane nakon što je rivala pogodio u ruku, nije sudija baš vratio loptu na mesto incidenta, međutim ni to nije smetalo Ljajiću da pošalje dobar centaršut na koji je skočio Maksimović - i šutirao malo pored gola. Ostao je skamenjen Šetkusa, ali je Maksimoviću malo zasmetao i Veljković.Srbija je želela gol do kraja poluvremena, ali udarac Mitrovića posle dobre akcije Živkovića je lako izblokiran. Vrlo loše poluvreme, s dve prilike za nas - i dve za Litvaniju koja je pogodila i prečku, po teškom terenu u Humskoj.DRUGO POLUVREMESelektor Srbije uveo je još jednog napadača na poluvremenu, na terenu je Aleksandar Prijović koji je zamenio Gaćinovića. I odmah šansa za Srbiju, koja mora da pobedi ako želi da bude prva, pošto Rumunija vodi u Podgorici protiv Crne Gore.GOOOOOL! ODNOSNO - AUTOGOL! SRBIJA VODI OD 51. MINUTA. Odličanje to bio centaršut Ljajića sa desne strane, gađao je Milenkovića, a loptu je posle našeg štopera nesrećno zakačio potiljkom Žulpa i smestio je u sopstvenu mrežu. Velika sreća za Srbiju koja sada ima dobar rezultat. GOOOOOL!Srbija vodi 2:0 od 58. minuta. Živković je ubacio loptu sa desne strane, a na drugoj stativi je sjajno skočio Aleksandar Mitrović. To je njegov šesti gol u Ligi nacija. A minut pre toga malo je nedostajalo da Srbija duplira vođstvo, ali Prijović pogađa okvir gola. GOOOOOL! PETRAVIČIJUS - 2:1. Černih je umakao Rodiću, poslao centaršut na peterac, ali je Predrag Rajković reagovao dosta loše, "bacio" loptu Petravičijusu na nogu, a ovaj se u okretu odlično snašao i smestio loptu u njegovu mrežu. GOOOOOL Prijović opet heroj Srbije - 3:1. Andrija Živković danas fantastično pronalazi svoje napadače, pa sada "pogađa" Prijovića koji se izvio i postigao drugi gol u dresu Srbije. Napadač PAOK-a je opet heroj Srbije.GOOOOL Ljajić potvrdio prvo mesto Srbije - 4:1. Fantastična asistencija Prijovića koji je izbacio Adema Ljajića samog na golmana, a fudbaler Bešiktaša ga lobuje i stavlja tačku na meč. Golovi padaju kao na traci u drugom poluvremenu.Sve je rešeno u Humskoj, pa je Mladen Krstajić odlučio da ukaže šansu i Danijelu Aleksiću, kao i Ljubomiru Fejsi. Srbija je malo stala sa napadima, a Litvanci nemaju snage da uzvrate, pa se čeka samo da sudija svira kraj, što se i desilo posle samo jednog minuta sudijske nadoknade.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo