Južna Koreja potopila Grčku (2:0)

Izvor: Glas javnosti, 13.Jun.2010, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Južna Koreja potopila Grčku (2:0)

PORT ELIZABE - Fudbalska reprezentacija Južne Koreje pobedila je danas Grčku u prvoj utakmici grupe B na Svetskom prvenstvu. Golove su postigli Li Đung-su u sedmom i Park Đi-sung u 52. minutu meča.

Južna Koreja nije imala velikih problema da pobedi evropskog prvaka iz 2004. godine i diktirala je tempo skoro tokom celog meča. Grčka je imala prvu >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << šansu već u trećem minutu, kada je posle kornera Jorgosa Karagunisa glavom šutirao Vasilios Torosidis, ali iznad gola.

Samo četiri minuta kasnije postignut je gol. Ki Sung-đung izveo je slobodan udarac sa desne strane, a lopta posle tog "skraćenog kornera" prošla je pored trojice igrača Grčke, a Li je neometan nogom smestio loptu pored nemoćnog golmana Aleksandrosa Corvasa.

Korejci su se tada ne samo oslobodili pritiska, već su uspostavili kontrolu meča, iako su se koncentrisali na kontranapade, a inicijativu su svesno prepuštali Grcima.

Azijska selekcija imala je u prvom poluvremenu još nekoliko prilika, a najbolju u 28. minutu Park Ču-jung primio dugačku loptu, utrčao u šesnaesterac, ali je Corvas nogom odbranio njegov udarac iz blizine.

Grčka je imala nekoliko poluprilika do kraja prvog poluvremena, ali nije uspela da savlada Đung Sung-rjonga. Najlepša akcija na meču viđena je u 52. minutu, kada je Park pokupio loš pas Vasilisa Torosidisa, utrčao u šesnaesterac i savladao Corvasa. Park Ču-jung imao je još tri dobre šanse do kraja meča, a Teofanis Gekas zabeležio je jedan dobar pokušaj za Grčku, ali je Džung odbranio njegov šut.

Utakmicu je gledalo nešto više od 30.000 ljudi, a stadion "Nelson Mendela" nije bio ispunjen, pošto je oko trećina mesta ostala prazna.

U grupi B od 16.00 igraju Argentina i Nigerija.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.