Juniorke vladaju Balkanom

Izvor: RTS, 22.Jul.2012, 12:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juniorke vladaju Balkanom

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije treći put uzastopno osvojila je titulu šampiona Balkana, pošto je u poslednjem kolu prvenstva u Turskoj savladala selekciju domaćina sa 3:0 (25:18, 25:14, 25:23).

Kako su počele Prvenstvo u Tekirdagu, izabranice Ratka Pavličevića su ga tako i završile, maksimalnom pobedom. Savladale su juniorke Srbije domaćina, Tursku sa 3:0 i tako stigle do zlatne medalje sa samo dva izgubljena seta.

U meču protiv Turske, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na terenu je postojao samo jedan tim - Srbija, uz podatak da je Turska nešto jači otpor pružila tek u treće setu, ali je Srbija u završnici bila smirenija i preciznija za konačnih 3:0.

Juniorke Srbije ostvarile su petu uzastopnu pobedu, uz samo dva izgubljena seta i zasluženo osvojile zlatnu medalju.

SRBIJA: POPOVIĆ (17), MITROVIĆ, SIMIĆ, DRAGUTINOVIĆ, KUBURA (1), TRNIĆ, ČIKIRIZ (9), ČANAK (7), BUŠA (16), MIRKOVIĆ (2), OLUIĆ (5), LUKIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

TURSKA: AKIN (2), AKMAN (9), ERDžAN (8), ARISAN (9), AKTAŠ (10), JILMAZ (4), KALAČ (2), KEGAN, TONER, ALIDžI (1), AJDINLAR, BAGDžI. TRENER: SAHIN ČATMA I KAN INDžEKARA.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.