Iranci u finišu meča do pobede protiv Velsa

Izvor: Beta, 25.Nov.2022, 14:25

Fudbaleri Irana pobedili su danas selekciju Velsa sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe B Svetskog prvenstva u Kataru.Pobedu Iranu i prva tri boda na Mundijalu u Kataru doneli su Ruzbe Češmi pogotkom u 98. i Ramin Razejan u 101. minutu.Izabranici Karlosa Keiroša sada imaju tri boda, koliko i Engleska koja večeras igra protiv selekcije SAD, dok je Vels ostao na jednom bodu koliko ima i SAD.I Iran i Vels su ofanzivno počeli utakmicu, ali u prvih 45 minuta nije bilo mnogo uzbudjenja na stadionu "Ahmed bin Ali". Prvi su opasnije zapretili Velšani preko Kifera Mura, a potom je na drugoj strani poništen pogodak Alija Golizadea zbog ofsajda.Sa početku drugog poluvremena, u 52. minutu, Iranci nisu imali sreće pošto su u razmaku od dvadesetak sekundi dva puta pogodili stativu. Prvo je Sardar Azmun pogodio desnu, a potom Golizade levu stativu. Na odbijenu loptu posle stative Golizadea natrčao je Azmun, ali je golman Velsa bio na pravom mestu.Izabranici Karlosa Keiroša su i u nastavku bili bolji rival, pritiskali su Velšane, a u izglednoj prilici se u 73. minutu našao Said Ezatolahi čiji je udarac vrhovima prstuju zaustavio Vejn Henesi.U finišu meča, u 85. minutu, Iran je krenuo u kontranapad, golman Velsa Henesi ...