Hofenhajm lako do pobede protiv Paderborna

Izvor: B92, 01.Nov.2019, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Paderborn sa 3:0 (3:0) u prvom susretu desetog kola Bundeslige.

Izabranici trenera Alfreda Šredera stigli su tako do četvrte uzastopne pobede i ukupno pete u ovoj sezoni posle čega su se popeli na peto mesto tabele Bundeslige.

Sav posao završili su u prvih 45 minuta kada su odličnom igrom u prvih pola časa stigli da postignu sva tri pogotka.

Danac Robert Skov je u drugom minutu otvorio seriju sjajnim golom iz slobodnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << udarca sa 30 metara. Bio je to izuzetno snažan i precizan udarac pod prečku i golman gostiju Leopold Zingerle jednostavno nije imao nikakve šanse da zaustavi udarac.

U 15. minutu posle odlične akcije Čeh Pavel Kaderabek je sa desetak metara rutinski savladao golmana Paderborna za 2:0.

Konačno u 25. minutu i centaršuta sa desne strane, Jirgen Lokadija je odlično primio loptu, lažnjakom se oslobodio protivnika i prosledio loptu u mrežu gostiju.

Hofenhajm u narednom kolu 8. novembra gostuje Kelnu dok je Paderborn dan kasnije domaćin Augsburgu.