Hemofarm uspešan na startu

Izvor: RTS, 19.Jan.2011, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vršački Hemofarm, ubedljivom igrom, savladao hrvatsku Cedevitu, u okviru prvog kola grupe I Evrokupa (86:73). Domaća ekipa dominirala tri četvrtine, u poslednjoj dozvolila protivniku da smanji razliku. Najbolji Džordan, sledeći meč Hemofarm igra protiv Gran Kanarije.

Košarkaši Hemofarma savladali su večeras u Vršcu ekipu zagrebačke Cedevite sa 86:73 (32:15, 18:14, 19:14, 17:30), u utakmici prvog kola I grupe Top 16 faze Evrokupa.

Vrščani su pitanje pobednika >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rešili već u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 32:15, da bi na poluvremenu rezultat bio 50:29.

Hemofarm je u trećoj četvrtini nastavio da dominira, pa je razlika iznosila i više od 25 poena prednosti, da bi se domaći opustili u poslednjoj četvrtini. Ipak, pobeda je bila osigurana, pa je Hemofarm uspešno započeo drugi deo takmičenja u Evrokupu.

Kod domaćina, najbolji je bio Džerom Džordan sa 19 poena i sedam skokova, dok se u ekipi Cedevite istakao Brejsi Rajt sa 25 poena.

U prvom meču u okviru I grupe Uniks je u utorak pobedio Gran Kanariju rezultatom 67:64.

Utakmice 2. kola na programu su sledeće sedmice, kada Hemofarm gostuje Gran Kanariji, a Cedevita dočekuje Uniks.