Izvor: B92, 16.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hapoel dočekuje Lids u Firenci
Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je u sredu da će izraelski Hapoel u Firenci ugostiti engleski Lids u revanš meču drugog kola Kupa UEFA.
Kako se navodi u saopštenju, UEFA je prihvatila predlog Hapoela, iz Tel Aviva, da 14. novembra na stadionu "Artemio Franki" u Firenci bude domaćin jorkširskom klubu.
Izraelski klubovi svoje mečeve kao domaćini u evrokupovima igraju na neutralnom terenu, s obzirom da je na snazi privremena zbrana UEFA za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odigravanje zvaničnih mečeva u Izraelu, zbog veoma loše bezbednosne situacije na Bliskom istoku.
Revanš susret prvog kola Kupa UEFA Hapoel je igrao u Sofiji, gde je poražen 0:1 od austrijskog predstavnika Kerntena, ali je ipak prošao dalje pošto je u prvom meču u Klagenfurtu zabeležio pobedu 4:0.
Stadion "Artemio Franki" nekada je koristila slavna Fiorentina, a danas na njemu igra novi klub iz Firence Florentina Viola.







