Goleada u Ređo Emiliji pripala Sasuolu VIDEO

Izvor: B92, 04.Jul.2020, 21:37

Fudbaleri Sasuola ostvarili su trijumf protiv Lećea u meču 30. kola italijanske Serije A – 4:2 (1:1).

Gosti su se borili za bodove koji bi bili veoma vredni u borbi za opstanak, ali odbrana im to večeras "nije dozvolila".

Primili su četiri gola, što je previše za ozbiljan fudbal, a prvi već u petom minutu.

Manuel Lokateli je poslao loptu ka Fernandu Kaputu, on je izbegao ofsajd zamku i ostao potpuno sam ispred golmana.

Lopta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je skakala, taman dovoljno da napadač Sasuola lobuje protivničkog čuvara mreže i zatrese mrežu.

Leće je odgovorio u 27. minutu preko štopera Fabija Lućionija koji je sjajno skočio i spakovao loptu u mrežu uz desnu stativu.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a onda smo u nastavku gledali "totalni fudbal" i meč za sve sladokusce.

Tačnije, sve se ubrzalo od 63. minuta, kada je dosuđen penal za domaće, a koji je novo vođstvo Sasuola pretvorio Domeniko Berardi.

Gosti su napali, a ni domaći nisu želeli da se "zatvaraju". Četiri minuta posle jedanaesterca za Sasuolo, sviran je i za Leće.

Marko Mankosu je bio vrlo siguran sa "bele tačke".

Bilo je potom šansi na obe strane, igralo se otvoreno, a u jednoj polukontri Sasuolo je došao do novog gola.

Džeremi Boga je sa ivice kaznenog prostora levom nogom pogodio donji desni i doneo treće vođstvo svom timu.

Šest minuta kasnije sve je bilo gotovo.

Mert Muldur je naleteo na loptu i pogodio donji levi ugao gola Lećea za konačnih 4:2 u vrlo uzbudljivom susretu u Ređo Emiliji.