GP: Srbija maksimalna na startu

Izvor: B92, 01.Avg.2014, 10:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GP: Srbija maksimalna na startu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom je startovala u takmičenju B grupe ovogodišnjeg izdanja Gran Prija.

Srbija je u petak ujutro u Hvaesongu (Južna Koreja), pred oko 1750 gledalaca, savladala Nemačku sa 3:0 (26:24, 25:20, 25:15).

Odlično je Srbija počela svoje četvrto učešće u Gran Priju. IzabraniceZorana Terzića su maksimalno savladale Nemačku, u meču u kome su imale lošpočetak, ali je zato nastavak bio impresivan.

Naše igračice uspele >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su da anuliraju početnih 5:0 za protivnice i na kraju dobiju set na razliku. U drugom delu igre napravile su prednost od četiri poena koja je varirala, ali je finiš doneo bolju igru i veću koncentraciju srpskih odbojkašica.

Tu je meč potpuno prelomljen, pa je Srbija ubedljivo uzela i treći set i došla do konačne pobede.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Sanja Malgurski sa 20 poena, Stefana Veljković dodala je 12, poen manje Brankica Mihajlović, dok je Jelena Nikolić postigla osam poena.

U ekipi Nemačke po sedam poena postigle su Maren Brinker i Margareta Kozuh.

Pored Srbije i Nemačke u B grupi Gran prija nalaže se još reprezentacije Tajlanda i domaćina, Južne Koreje.

Protivnik najboljim srpskim odbojkašicama u drugom kolu biće reprezentacija Tajlanda, a u poslednjem, Južna Koreja.

Protiv Tajlanđanki Srbija će igratiu subotu od 09.40, a protiv Južne Koreje u nedelju od sedam sati i 10 minuta po nasem vremenu.

Sledećeg vikenda domaćin turnira je Ankara, a pored naše reprezentacije i selekcije domaćina učesvuju i Dominikanska Republika i Nemačka, poslednjeg vikenda kvalifikacija igra se u Makau, sa Japanom, Južnom Korejom i Kinom.

Finalni turnir Gran Prija biće odigran od 20. do 24. avgusta u Tokiju. Na finalnom turniru će igrati Japan, kao organizator, četiri najuspešnije selekcije posle Interkontinentalne runde i pobednik finalnog turnira druge divizije.

22. Gran Pri, raspored:

Prvi vikend, Srbija u Hvaesongu (01-03. avgust):


1. kolo, petak:

Srbija – Nemačka 3:0 (26:24, 25:20, 25:15)

16.10 (09.10) Južna Koreja – Tajland

2. kolo, subota:

16.40 (09.40) Srbija – Tajland

16.40 (09.40) Nemačka – Južna Koreja

3. kolo, nedelja:

14.10 (07.10) Srbija – Južna Koreja

14.10 (07.10) Nemačka – Tajland

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.