Francuska bez Parkera i Turijafa

Izvor: B92, 15.Maj.2010, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska bez Parkera i Turijafa

Centar Golden Stejt Voriorsa Roni Turijaf zbog povrede neće igrati za reprezentaciju Francuske na predstojećem Svetskom prvenstvu u Turskoj.

To je druga loša vest za 'trikolore' pošto je učešće prethodno otkazao lider tima Toni Parker, koji je naveo da želi da se posveti obavezama u San Antoniju.

"Levo koleno me i dalje boli. Još ne znam da li ću ići na operaciju, ali svejedno nisam na raspolaganju ovog leta", izjavio je Turijaf.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Toni Parker takođe neće igrati u Turskoj, a svoju odluku obrazložio je na sledeći način:

"Igrao sam poslednjih pet leta za reprezentaciju, a ove godine to sam zaista osetio jer sam sve vreme bio umoran. Probudio bih se ujutru i bio bih umoran. Imao sam i mnogo povreda i vreme je da napravim pauzu".

Francuska se na SP nalazi u grupi D sa Španijom, Litvanijom, Novim Zelandom, Kanadom i Libanom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.