Flamengo čeka Liverpul u finalu Svetskog klupskog prvenstva

Izvor: B92, 18.Dec.2019, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Flamenga pboedili su Al-Hilal rezultatom 3:1 i plasiralio se u finale FIFA Svetskog klupskog prvenstva.

Ekipa iz Brazila nije dobro otvorila meč, ali je napravila preokret i potencijalno zakazala duel sa Liverpulom.

Prvi gol na meču bio je delo saudijskog tima i njihovog Al Davsarija u 18. minutu.

Na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošću za formalne goste, ali se nije dugo čekalo na izjednačenje. U 49. minutu De Araskaeta je bio neumoljiv.
U nastavku nije bilo puno prilika ni na jednoj ni na drugoj strani, ali se sve raspalo za Al-Hilal u završnici.

U 78. minutu prednost Flamengu je doneo Enrike, četiri mintua kasnije Albulahi je postigao autogol, a minut kasnije Kariljo je isključen direktnim crvenim kartonom.

Flamengo će u finalu igrati sa aktuelnim šampionom Evrope ukoliko "redsi" u sredu od 18.30 pobede meksički Monterej.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo