FIFA kaznila Špance i Holanđane

Izvor: Glas javnosti, 04.Avg.2010, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA kaznila Špance i Holanđane

CIRIH - Disciplinska komisija Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) kaznila je novčano fudbalske saveze Španije i Holandije zbog nedoličnog ponašanja reprezentativaca tih zemalja u finalu šampionata sveta u Južnoj Africi.

Na utakmici odigranoj 11. jula u Johanesburgu engleski arbitar Hauard Veb pokazao je čak 14 žutih kartona, dok je odbrambeni fudbaler "lala" Džon Heitinga isključen.

Fudbalski savez Holandije >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << moraće da plati kaznu od 15.000 švajcarskih franaka zbog devet žutih kartona koje je Veb dodelio: Heitngi (dva), Gregoriju van der Vileu, Jorisu Matijsenu, Đovaniju van Bronkhorstu, Marku van Bomelu, Najdželu de Jongu, Robinu van Persiju i Arjenu Robenu.

Zbog javnih opomena izrečenih Karlesu Pujolu, Ćaviju, Huanu Kapdevili, Serhiju Ramosu i Andresu Inijesti kazna Fudbalskom savezu Španije je 10.000 švajcarskih franaka.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.