Eibar, konačno, odgovorio Selti

Izvor: Mondo, 03.Mar.2019, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VAR i penal nisu pomogli, ali jeste ulazak Marka Kardone.

Ne mnogo zanimljiva utakmica viđena je u nedeljnom matine terminu 26. kola Primere, ali navijači Eibara sigurno ne bi menjali bilo šta. Njihov tim slavio je kao domaćin protiv Selte 1:0 i napravio veliki korak u begu od zone ispadanja.

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Serhi Enrih u 87. minutu, kada je lagano prosledio loptu u mrežu posle odličnog prodora >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << rezerviste Marka Kardone.

Domaći fudbaleri mogli su i ranije do pogotka, ali je Brazilac Harles u 67. minutu šutirao visoko preko gola iz penala, koji je dosuđen posle korišćenja VAR tehnologije.

U svakom slučaju, Eibar je stigao do zaslužene pobede jer je pokazao veću želju za osvajanjem tri boda nego gosti iz Viga, koji su ostali na samo korak od zone ispadanja.

Bila je ovo i osveta domaćih fudbalera rivalu koji ih je savladao u prethodnih pet uzastopnih utakmica. Jesenas ubedljivih 4:0.

Reprezentativac Srbije, Marko Dmitrović, stajao je na golu Eibara i u ovoj utakmici.