Izvor: B92, 22.Nov.2012, 15:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EK: Rekorder Meki MVP
Drugu nedelju uzastopno Tivejn Meki je doneo Trijumfu pobedu i bio najkorisniji igrač kola u Evrokupu.
Amerikanac je protiv Rige (91:84) potigao 32 poena (10/13 dva) uz po 6 skokova i asistencija, 4 ukradene lopte i 10 iznuđenih faulova, i sa indeksom korisnosti 42, izjednačio rekord takmičenja koji je držao Damjan Rudež.
Odličan je bio i Džastin Delman iz Valensije sa indeksom 37 dok kojeg je stigao sa 31 poenom i perfektnim šutem za dva poena (9/9), a imao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je i 4 skoka, 3 blokade, 2 ukradene lopte.
Igrača sa trećim najboljim učinkom mogao je da vidi "Pionir". Amerikanac Butsi Tornton predvodio je Dinamo Sasari protiv Crvene zvezde sa 33 poena uz izvanredan šut za tri poena (7/8), a dodao je 4 skoka i 3 asistencije za indeks 36.
Četvrto mesto podelili su Sami Mehija iz Banvita i Zvezdin Igor Rakočević sa indeksom korisnosti 34.
Što se tiče individualnih učinaka, Tornton je bio najefikasniji igrač kola sa 33 poena, njegov saigrač Trevis Diener je imao 15 asistencija što je rekord Evrokupa, dok su po 11 skokova imali Devin Grin, Arminas Urbutis, te naši Čedomir Vitkovac i Ivan Paunić.
EK: Tivejn Meki MVP kola, Rakočević među prvih pet
Izvor: Sportal.rs, 23.Nov.2012, 11:52
Posle kompletirane treće runde Evrokupa, Tivejn Meki potvrdio je kvalitet i po drugi put je učinkom obezbedio titulu najkorisnijeg igrača kola. Za razliku od prethodne nedelje, kada je nagradu podelio sa Samijem Mehijom, igrač Trijumfa se u trećem kolu izdvojio na čelu liste individualnih učinaka.












