Izvor: B92, 18.Apr.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đukić: "Kina je ozbiljan rival"
Selektori olimpijskih timova Kine i Srbije, Ratomir Dujković i Moroslav Đukić, održali su zajedničku konferenciju za medije na kojoj su pričali o planovima za predstojeći olimpijski turnir koji će biti održan u četiri kineska grada.
Poznati srpski trener koji vodi A i olimpijski tim Kine rekao je da ništa lepše nije moglo da se desi nego da dodje do susreta izmedju dve prijateljske zemlje. On je priznao da će za njegovu selekciju to biti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najveći test do početka Olimpijskih igara, mada je podvukao da Srbija nema isti tim kakav što je imala prošle godine u Holandiji, gde je osvojila titulu viceprvaka Evrope.
"Protiv Srbije želimo da vidimo dokle je došla naša reprezentacija. Mi ovde imamo još jednu obavezu, jer predstavljamo i mnogobrojne srpske stručnjake koji rade u kineskim klubovima", podsetio je Dujković.
On je rekao da u olimpijskom timu Kine ima dosta fudbalera koje treniraju naši stručnjaci Ljubiša Tumbaković, Slobodan Santrać i Ratko Dostanić.
"Cilj utakmice protiv Srbije je uigravanje ekipe i sagledavanje mogućnosti pojedinih fudbalera u duelu protiv tako jakog protivnika", rekao je Dujković.
Nekadašnji golman Crvene zvezde i čuvar mreže reprezentacije Jugoslavije priželjkuje da se na žrebanju, koje će biti obavljeno u nedelju u 13 sati po našem vremenu, Kina i Srbija nadju u istoj grupi.
"To će se teško dogoditi, ali ja priželjkujem takav ishod žreba, jer je bi to bila mogućnost da se dve reprezentacije nadju u finalu olimpijskog turnira. Osim toga, u gradu u kome bi igrale naše dve reprezentacije je najbolja klima, koja bi odgovarala i srpskih fudbalerima", podsetio je Dujković.
Trener olimpijskog tima Srbije i selektor A reprezentacije Miroslav Djukić smatra da Kina ima ozbiljan tim i da će u ovom trenutku biti veliki protivnik za naše olimpijce, kojima će to biti jedina prava provera do početka Olimpijskih igara.
"Domaćin Olimpijskih igara sigurno da je došao u Srbiju sa velikim ambicijama. Mene ne čudi napredak kineskog fudbala i očekujem da će tim koji vodi Dujkovć imati značajnu ulogu na olimpijskom turniru", rekao je Djukić.
Susret olimpijskih selekcija Srbije i Kine biće odigran 23. aprila od 16 časova na Omladinskom stadionu na Karaburmi.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
Đukić: Kina je ozbiljan rival
Izvor: TV Avala, 18.Apr.2008
Selektori olimpijskih timova Kine i Srbije, Ratomir Dujković i Moroslav Đukić, održali su zajedničku konferenciju za medije na kojoj su pričali o planovima za predstojeći olimpijski turnir koji će biti održan u četiri kineska grada.












