Đoković novim preokretom do polufinala

Izvor: RTS, 03.Jan.2019, 16:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Basilašvili 2:1 (4:6, 6:3, 6:4). Novak Đoković je u polufinalu turnira u Dohi. Posle velike borbe i preokreta uspeo je da savlada Gruzina Nikoloza Basilašvilija. Protivnik u polufinalu je Španac Roberto Bautista Agut.
Novak je posle velike borbe uspeo da slomi otpor raspoloženog Gruzina. Loše je ušao u meč, izgubio prvi set. Ali već sredinom prvog perioda je uspeo da uđe u ritam, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << što ipak nije bilo dovoljno da nadoknadi dva brejka zaostatka. U nastavku je kontrolisao razultat, slomio otpor rivala i pobedio.

Basilašvili je prepustio servis Đokoviću i uspeo da iskoristi šansu i stigne do brejka na samom početku meča. Novak se konstantno mučio na svoj servis, a može se reći, probudio se nakon gubitka još jednog servisa i prednosti za protivnika od 4:1. Novak tada uz jedan vraćeni brejk vezuje dva gema.
Međutim, protivnik uspeva da se odbrani kada je naš teniser imao brejk šansu pri rezultatu 4:3, a potom rutinski privede set kraju – 6:4 u prvom setu.
Drugi set doneo je mnogo bolju igru našeg tenisera. Konačno je proradio prvi servis što mu je omogućilo da lakše osvaja servis-gemove, a samim tim i napadne protivnikov servis. Već u drugom gemu oduzeo je servis protivniku i poveo sa 2:0. Potom je spasao jednu brejk šansu, a posle odbijenog napada, protivnik je počeo više da greši i tako je olakšao posao našem terniseru.
Đoković se u devetom gemu suočio sa brejk loptom, ipak uspeo je da se izvuče i reši set u svoju korist – 6:3 u drugom setu.
Velika borba i u odlučujućem setu. Novak je uspeo da na startu stigne do brejka prednosti. Međutim, već u narednom gemu, Basilašvili vraća brejk. Ponovo je Đoković u petom gemu uspeo da osvoji brejk, ovu prednost nije ispustio do kraja meča, za 6:4 u trećem setu.
Tok meča:
17.45 – Kraj meča. Novak bez izgubljenog poena stavlja tačku na ovaj meč – 6:4 u trećem setu.

17.36 – Potom su oba tenisera osvojila svoje servise – 5:4.
17.27 – Sada Đoković napada servis protivnika, 0:30. Gruzin uspeva da se izvuče, 30:30. Novak je neumoljiv osvaja brejk loptu, koristi je i ponovo ima brejk prednosti, 3:2.
17.23 – Potom je naš teniser bio siguran na svoj servis, 2:2.
17.18 – Gruzin potom osvaja svoj servis-gem – 1:2.
17.15 – Basilašvili pritiska servis našeg tenisera i osvaja tri vezane brejk lopte. Koristi prvu i vraća brejk – 1:1.
17.11 – Na startu odlučujućeg seta Đoković osvaja dve vezane brejk šanse. Koristi drugu i dolazi do ranog brejka, 1:0.
17.05 – Novak u devetom gemu uspeva da spase jednu brejk loptu i osvoji gem, a samim tim i reši drugi set u svoju korist – 6:3.
16.59 – Gruzin je siguran na svoj servis, 5:3.
16.55 – Đoković ponovo osvaja gem sa nulom, 5:2.
16.53 – Protivnik uz malo problema osvaja svoj servis, 4:2.
16.49 – Novak osvaja svoj servis – 4:1.
16.46 – Basilašvili iz drugog pokušaja osvaja svoj servis i smanjuje na 3:1.
16.43 – Gruzin koristi greške našeg tenisera i stiže do brejk lopte. Novak brani, a potom vezuje još dva poena i osvaja gem, 3:0.
16.38 – Potom naš teniser pritiska servis protivnika i osvaja brejk loptu. Usledila je dvostruka servis greška protivnika i Novak dolazi do brejka, 2:0.
16.34 – Đoković bez izgubljenog poena uvodni gem drugog seta, 1:0.
16.30 – Gruzin uspeva da osvoji svoj servis-gem i reši prvi set u svoju korist za 6:4.

16.26 – Novak lako osvaja svoj servis-gem, 4:5.
16.24 – U narednom gemu na servis protivnika naš teniser od 40:15, preokreće i dolazi do brejk lopte. Protivnik uspeva da se izvuče i osvoji gem – 3:5.
16.17 – Đoković bez problema osvaja svoj servis – 3:4.
16.14 – U narednom gemu Novak dolazi do dve vezane brejk prilike, koristi drugu i vraća jedan brejk za 2:4.
16.10 – Nakon osvojenog svog servisa, Basilašvili napada servis našeg tenisera, osvaja brejk priliku, koju uspeva da iskoristi i sada ima dva brejka prednosti – 1:4.
16.02 – Ponovo naš teniser ima problema na svoj servis, protivnik osvaja brejk šansu. Naš as uspeva da se izvuče i dobija gem za 1:2.
15.58 – Novak je pritiskao servis protivnika, ali samo je uspeo da produži gem i Basilašvili potvrđuje brejk za 0:2.
15.53 – Protivnik uspeva da oduzme servis našem teniseru iskoristivši prvu brejk šansu, koju je osvojio nakon što je naš teniser propusio svoju gem-loptu, 0:1.