Đere dobio protivnika u polufinalu

Izvor: B92, 28.Jul.2023, 17:15

Laslo Đere je saznao ko će mu biti protivnik u polufinalu turnira u Hamburgu.

Teniser iz Sente odmeriće snage sa Kinezom Džidženom Džengom koji je posle 85 minuta igre pobedio Nemca Danijela Altmajera, 6:4, 6:4.

Džengu je to prvo ATP polufinale u karijeri i nema dileme da će od ponedeljka dodatno napredovati na svetskoj listi sa trenutne 79. pozicije.

Dženg je jedini brejk u početnom setu napravio u sedmom gemu, to mu je bilo dovoljno da "overi" set >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rezultatom 6:4.

U drugom setu je odmah oduzeo servis protivniku, stigao do vođstva od 2:0 i prednost brejka nije ispustio do kraja.

Zanimljivo je da će Đere i Dženg prvi put ukrstiti rekete.

U preostala dva četvrtfinala igraju Kasper Rud i Artur Fis, odnosno Aleksander Zverev i Luka van Aš.

Nagradni fond turnira u Hamburgu je 1,83 miliona evra.