Detroit iznenadio Boston

Izvor: B92, 13.Feb.2021, 05:37

Detroit Pistonsi napravili su novo iznenađenje.

Pretplatili su se ove sezone da dobijaju samo izrazite favorite, pa su sada savladali i Boston Seltikse – 108:102.

To je tek sedma pobeda Detroita ove sezone i 12. poraz Bostona.

Gledali smo jednu tvrdu utakmicu na mali broj poena.

Detroit je vodio tokom čitavog meča. osim u prvoj četvrtini. Boston je otvorio meč dobro i imao je +10 u prvoj deonici, pa je delovalo da će domaćin i bez Kembe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vokera lako protiv autsajdera.

Ipak, na kraju prve četvrtine Detroit je preokrenuo rezultat i onda su oni imali +10 u drugoj deonici. Boston je to smanjio na dva poena zaostatka do poluvremena.

Detroit je odigrao odličnu treću četvrtinu i pred poslednjih 12 minuta vodio sa +10, što Seltiksi nisu uspeli da nadoknade do kraja.

Pistonse su do pobede predvodili neverovatni Bej sa 30 poena, koji je šutirao 7/7 za tri poena i Rajt sa 22 poena. Grent je ubacio 15.

Kod Seltiksa istakli su se Tejtum sa 33 i Braun sa 27 poena.