Crno-beli pali u Malagi

Izvor: Politika, 07.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Crno-beli" pali u Malagi

Unikaha – Partizan 66:58 (22:16, 17:13, 20:22, 7:7). – Naredni protivnik Lotomatika

U poslednjoj četvrtini Unikaha i Partizan postigli su po sedam poena. Ukupno španski šampion bio je bolji za osam pogodaka – 66:58 (22:16, 17:13, 20:22, 7:7). U četvrtom periodu utakmice sedmog kola Evrolige "crno-beli" su dakle mogli više, ali trojka Kamingsa kojom su smanjili zaostatak na četiri poena (59:55) pet minuta pre kraja bila je njihov poslednji trzaj.
Domaćin bez svog >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << jedinog Amerikanca Brauna serijom od 10:0 u drugoj četvrtini došao je do vođstva koje nije ispustio do kraja. Razlika je naviše iznosila 14 poena u dva slučaja. Iako nije bio najefikasniji, neočekivano je velike problame Beograđanima zadao Grk Vasilijadis sa tri trojke.
Partizanu nije vredeo odličan skok u napadu zahvaljujući kojem je pod obručima uhvatio čak 42 lopte, nasuprot protivnikovih 33. Naš prvak je pre svega veoma loše šutirao, kako iz igre, tako i sa linije slobodnih bacanja kojih je promašio osam. Podbacilo je više igrača, ovoga puta efikasni nisu bili ni Perović na Drobnjak. Jedini je raspoložen bio Vontigo Kamings koji je pre sedam dana protiv Panatinaikosa jedini bio slab. O igri možda najiše govori podatak da je Partizanov tim imao samo tri asistencije. Sledećeg četvrtka u Beogradu gostuje Lotomatika.

Dvorana: "Martin Karpena" u Malagi. Gledalaca: 8.000. Sudije: Brazauskas (Litvanija), Muzakis (Grčka) i Boltauzer (Slovenija).

UNIKAHA: Rodrigez 15 (2), Velš 2, Kabezas 12 (2), Himenez 13 (1), Santjago 5, Lorbek 3 (1), Sančez 4, Pjetrus, Vasilijadis 12 (3), Braun.

PARTIZAN: Tepić 5 (1), Bogdanović 1, Kecman 9, Borovnjak, Tripković 3 (1), Veličković 1, Perović 2, Peković 10, Đurković, Drbnjak 6, Božić 5 (1), Kamings 16 (1).