Izvor: B92, 23.Jul.2014, 20:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Cibona će igrati ABA ligu"
Direktor Cibone Domagoj Čavlović istakao je da ne postoji mogućnost da se zagrebačkom klubu zabrani učešće u ABA ligi.
Takva mogućnost pojavila se posle dopisa FIBA jer blokada koju je izrekao BAT zbog neregulisanih dugova prema trojici košarkaša nije dala rezultate.
Cibona duguje svojim nekadašnjim igračima Marku Tomasu, Damiru Markoti i Gordanu Giričeku, a ukupna suma iznosi nešto više od milion evra.
“Ne mogu nam zabraniti igranje ABA lige jer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se tu ne radi o klasičnom međunarodnom takmičenju, već svojevrsnom dodatku nacionalnim prvenstvima. Trenutno se bavimo sklapanjem tima za sledeću sezonu, neće biti stečaja, a Cibona će opstati i ostati pod tim imenom“, rekao je Čavlović.



