BOBA ŽIVOJINOVIĆ OPET PREDSEDNIK TSS

Izvor: Kurir, 26.Jan.2011, 11:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOBA ŽIVOJINOVIĆ OPET PREDSEDNIK TSS

Slobodan Živojinović ponovo je izabran za predsednika Teniskog saveza Srbije! Ovakvom ishodu sednice Skupštine TSS prethodila je višečasovna, mučna rasprava između dve struje - one u kojoj su bile pristalice novog-starog predsednika i one koja je podržavala Srđana Đokovića. Ovaj cirkus završen je tako što su Đoković i njegove pristalice pedesetak minuta pre ponoći napustili sednicu.

Slobodan Živojinović ponovo je izabran za predsednika Teniskog saveza Srbije!
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Ovakvom ishodu sednice Skupštine TSS prethodila je višečasovna, mučna rasprava između dve struje - one u kojoj su bile pristalice novog-starog predsednika i one koja je podržavala Srđana Đokovića. Ovaj cirkus završen je tako što su Đoković i njegove pristalice pedesetak minuta pre ponoći napustili sednicu.

Nakon što je Branislav Avramović, pravni zastupnik Đokovića i delegat na Skupštini, rekao da je ona nezakonita, a zatim demonstrativno napustio sednicu, njegov primer sledili su i drugi predstavnici takozvane opozicije. Ostali su nastavili kao da se ništa nije dogodilo, tako da se nešto posle ponoći pristupilo i glasanju. Za Živojinovića je glasalo 455 delegata, niko nije bio protiv, dok je 19 bilo uzdržano.

Uz puno uvreda, pa čak i pretnji, delegatima je trebalo nekoliko sati da usvoje dnevni red. Zatim je reč dobio i Srđan Đoković, koji je kritikovao rad TSS, a na račun Bobe Živojinovića uputio niz neverovatnih optužbi.

- Rekao je „Novak je dobar, ali ima bolesno srce, bolesnu petu i tata mu je nezgodan za saradnju“ i tom rečenicom napravio četiri godine pakla Novaku i njegovoj porodici - rekao je Đoković, a zatim dodao da ima svedoke kako je u četvrtfinalu Vimbldona Boba navijao protiv Novaka, a za Tomija Hasa.

Teniska legenda Radmilo Armenulić pokušao je potom da pomiri dve strane i da ih ubedi da je najbolje da istupaju zajedno, ali je njegov apel ostao bez uspeha.

Đoković pokušao da izbegne pretres

Po dolasku u dvoranu Impol hol Srđan Đoković je pokušao da izbegne pretres obezbeđenja na ulazu, ali je posle kraće rasprave dozvolio da redari obave svoj posao. Takođe, on je bio jedini delegat koji nije imao akreditaciju koja je bila neophodna za boravak na sednici i učešće u radu Skupštine.

Da se smrzneš

Skupština Teniskog saveza Srbije održana je u veoma lošim uslovima, jer je u dvorani Impuls hol bilo veoma hladno. Prisutni su sve vreme bili u jaknama, a Srđanu Đokoviću su doneli nove cipele i čarape, pa se on na licu mesta i presvukao. To je kasnije iskoristio kao šlagvort za govor, u kojem je kritikovao rad Saveza.

- Vidite kako sam izašao za govornicu, u kaputu. Morao sam ženu da zovem da mi donese čizme, da se ne bih smrzao na Skupštini svetskih prvaka. Vi mislite da meni treba sve ovo, da sam došao da uzmem pare iz državnog budžeta koje je ministarka obećala. Možeš misliti... - rekao je Đoković.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.