Atletiko bolji od Osasune

Izvor: B92, 15.Dec.2019, 01:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su ekipu Osasune sa 2:0 u susretu 17. kola La Lige.

Izabranici trenera Dijega Simeonea su sav posao na "Vando Metropolitano" stadionu završili u poslednjih 25 minuta kada su postigli oba pogotka.

Dugo su odolevali gosti iz Pamplone, za koje je svih 90 minuta odigrao bivši igrač Partizana Darko Brašanac, ali nisu izdržali i Atletiko je stigao do sedme pobede ove sezone.

U 67. minutu bicvši igrač Totenhema Kiran >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Tripije odlično je izveo prtekid sa desne strane, centrirao je pred gol gde je na pravom mestu bio Alvaro Morata koji je udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije, sva priča je bila završena kada je Anhel Korea odlično proigrao Saula Nigeza koji je iskosa sa leve strane šutirao i pogodio za konačnih 2:0.

Pre Atletika i Osasune meč su odigrali Atletik Bilbao i Eibar, ali strelci nisu bili raspoloženi, te nije bilo golova.