AK: Katar i Uzbekistan u 1/4 finalu

Izvor: B92, Beta, 17.Jan.2011, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipe Katara i Uzbekistana obezbedile su plasman u četvrtfinale Azijskog kupa.

Domaćini takmičenja savladali su Kuvajt sa 3:0 posle čega su se plasirali među osam najboljih po drugi put u istoriji.

U drugom meču grupe A, Uzbekistan je eliminisao Kinu sa takmičenja nakon što su te dve ekipe odigrale nerešeno 2:2.

Ekipi Katara je bila neophodna pobeda nad Kuvajtom da bi se plasirala u četvrtfinale, što je ekipi Bruna Mecua i pošlo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za rukom. Domaćini su u razmaku od pet minuta postigli dva gola čime su 28.000 gledalaca na Halifa stadionu poslali u delirijum. Ahmad je doveo Katar u vođstvo u 12. minutu, da bi Sajed četiri minuta kasnije duplirao prednost. Konačan rezultat postavlja Fabio nekoliko minuta pre kraja.

U drugom meču, Ju Hai je doveo Kinu u prednost već u sedmom minutu, da bi Ahmedov izjednačio u 30. Gejnrih je na startu drugog poluvremena posle sjajnog prodora doveo Uzbekistan u prednost, da bi konačan rezultat postavio Đunmin iz slobodnog udarca u 56. minutu.

Uzbekistan će se, kao prvoplasirana ekipa u grupi A sastati sa drugoplasiranim iz grupe B, dok Katar očekuje prvi tim grupe B.

U grupi B, Japan i Jordan imaju po četiri boda, Sirija tri, dok je Saudijska Arabija bez bodova. U ponedeljak igraju Saudijska Arabija – Japan i Jordan – Sirija.

Katar – Kuvajt 3:0 (2:0)